Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 5294
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tydzień kobiet

Wtorek, 2 marca 2021, 9:26
Autor: red
Wałbrzych: Tydzień kobiet
Fot. organizatorzy
W minioną sobotę w Starej Kopalni w Wałbrzychu nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych – odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia edukacyjne „Bajtel w Kopalni” oraz kolejna edycja Nocnego Zwiedzania z górniczymi pracami. Jakie wydarzenia zaplanowane są na następne dni marca?

Sobotni poranek rozpoczął się od sensorycznych zajęć edukacyjnych „Bajtel na wystawie”. Dzieci w grupach wiekowych 0-2 latka oraz 3-6 lat zwiedzały wystawę malarstwa Jana Lebensteina w Galerii Sztuki Współczesnej, a następnie tworzyły swoje własne dzieła. Zajęcia z cyklu „Bajtel w Kopalni” zawsze cieszą się sporą frekwencją – nie inaczej było w przypadku lutowej edycji. Kolejne „bajtle” zaplanowane są na koniec marca – szczegóły wkrótce na stronie www.starakopalnia.pl.

Z kolei w sobotni wieczór odbyła się już druga w tym roku edycja Nocnego Zwiedzania Starej Kopalni. Takie zwiedzanie różni się od standardowego nie tylko porą dnia, ale przede wszystkim przebiegiem wydarzenia – uczestnicy otrzymują cały górniczy ekwipunek w postaci kombinezonu, hełmu czy aparatu ucieczkowego. Następnie udają się na trasę, na której czekają na nich do wykonania zadania, a nad całością czuwa przewodnik – były górnik. Zainteresowanie taką formą zwiedzania jest ogromne – bilety wyprzedają się w całości. Stara Kopalnia planuje dwie edycje w marcu – najbliższa w sobotę, 13 marca o godzinie 20.00. Bilety są dostępne na stronie instytucji. Wydarzenie jest skierowane do osób powyżej 10-go roku życia.

W piątek o godzinie 16.30 Stara Kopalnia zaprasza na zajęcia edukacyjne w formie online. „Popołudnia ze Starą Kopalnią” to propozycja lekcji muzealnych dla dzieci w wieku 8-12 lat, dzięki którym uczestnicy mogą poznać górniczy świat i związane z nim tradycje. Szczegóły i bilety są dostępne na stronie obiektu. Podczas najbliższych zajęć dzieci będą miały okazję dowiedzieć się o rodzajach oświetlenia w kopalni dzięki prezentacji oryginalnych, historycznych lamp. Zaprezentowane zostaną różne typy lamp górniczych wraz z zasadą ich działania oraz ciekawostkami związanymi z ich użyciem. Każdy uczestnik będzie mógł zainspirować się poznanymi rodzajami lamp, a następnie wykona swój wyjątkowy świecznik z kolorowej soli.

Od 8 marca startuje Tydzień Kobiet w Starej Kopalni – w programie spotkanie „Kobiety Kopalni”, warsztaty artystyczne dla pań, prezentacja online oraz wystawy tematyczne. Szczegóły wkrótce na stronie instytucji oraz w mediach społecznościowych.
14 marca odbędzie się pierwsza w tym roku Rodzinna Niedziela w Starej Kopalni – jest to specjalna forma zwiedzania połączona z zabawą dla rodzin z dziećmi.  Każde spotkanie obejmuje inny temat z zakresu górnictwa i pracy na kopalni, nawiązuje do ciekawostek widzianych oczami dziecka na trasie. Zwiedzanie wybranych przestrzeni kopalni połączone jest z warsztatem lub specjalnymi zadaniami do rozwiązania w czasie trwania wycieczki. O godzinie 10.30 organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi w wieku 5-7 lat, o godzinie 12.30 rodziców z dziećmi w wieku 8-10 lat. Szczegółowy plan Rodzinnych Niedziel oraz bilety dostępne wkrótce na www.starakopalnia.pl.

Na terenie Starej Kopalni znajdują się dwie wystawy: malarstwo Jana Lebensteina w Galerii Sztuki Współczesnej oraz fotografie Anity Andrzejewskiej w galerii budynku B10. Wstęp na ekspozycje jest wolny, czynne codziennie w godzinach 10.00-17.00.
Na zwiedzanie obiektu można wybrać się codziennie – w tygodniu w godzinach 11.00-17.00, w weekendy od 10.00 do 18.00. Zwiedzanie trwa ok. 2 godzin i odbywa się w reżimie sanitarnym – obowiązuje noszenie maseczek i dystans społeczny. Bilety dostępne są online na stronie instytucji w zakładce „Kup Bilet”.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group