Czytających: 5356

Wałbrzych/REGION: Tylko dla twardzieli

Czwartek, 9 września 2021, 13:15
Aktualizacja: 13:16
W zawodach tych startują tylko najbardziej wytrwali sportowcy. I takim właśnie jest wałbrzyski policjant asp. szt. Mariusz Leś, który w minioną niedzielę w Malborku przez cały dzień zmagał się z trudnościami na trasie triathlonu na dystansie Ironmana. Nasz funkcjonariusz pokonał łącznie 226 kilometrów w czasie 12 godzin 31 minut i 47 sekund.

Ponad 250 zawodników zgłosiło się do zawodów „Castle Triathlon Malbork 2021” na dystansie Ironmana. Rywalizację rozpoczęto w niedzielę o godzinie 6:00. Sportowcy najpierw mieli do pokonania 3800 metrów w pływaniu po rzece Nogat. Następnie przejechali na rowerze 180 kilometrów na tresie Malbork – Kościeleczki – Tralewo – Lichnowy – Lisewo Malborskie, by ostatecznie zmierzyć się na dystansie ponad 42 kilometrów na trasie biegowej prowadzącej między innymi po terenie Zamku Krzyżackiego w Malborku. Najlepszy zawodnik finiszował już po 8 godzinach i 15 minutach.

Na wszystkich sklasyfikowanych na dystansie Ironmana zawodników asp. szt. Mariusz Leś uplasował się na 161 miejscu z czasem 12:45:39, a w kategorii M-40 był 40. Dystans 3800 metrów przepłynął w czasie 1:26:25, 180 kilometrów przejechał na rowerze w czasie 6:03:53, by ostatecznie przebiec dystans maratonu w czasie 4:40:49. Limit czasowy wynosił 16 godzin.

Warto dodać, że dla asp. szt. Mariusza Lesia był to pierwszy start w tego typu imprezie sportowej na tak długim dystansie. Na co dzień wałbrzyski funkcjonariusz jest również trenerem w Głuszyckim Klubie Karate Kyokushinkai.