Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3453
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju

Wtorek, 9 stycznia 2018, 15:19
Aktualizacja: 17:26
Autor: red
Wałbrzych: Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju
Fot. KMP Wałbrzych
Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy zastosował Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do 23–letniego wałbrzyszanina, który w miniony piątek około godziny 23.00 dokonał rozboju w centrum Wałbrzycha.

Dzięki doskonałej pracy operacyjnej mężczyznę w ciągu kilkunastu godzin od zdarzenia zatrzymali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu oraz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że sprawca zaczepił idącego nocą ul. Kolejową w Wałbrzychu 19-latka, doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie ukradł mu telefon komórkowy oraz srebrny łańcuszek o łącznej wartości 2550 złotych.

Dzięki szybkiej akcji operacyjnej policji i realizacji informacji własnych przez wałbrzyskich „kryminalnych” sprawca został zatrzymany następnego dnia około godziny 16 przed jednym z bloków przy ul. Batorego w Wałbrzychu. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania mężczyzny ujawnili przy nim skradzione przedmioty.

23-latek podczas czynności procesowych przyznał się do popełnionego czynu, za który grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12. Decyzją sądu podejrzany najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group