Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4003
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Tysiące osób poszukiwało pracy podczas targów

Czwartek, 8 grudnia 2011, 18:10
Aktualizacja: 19:02
Autor: PAW
REGION, Szczawno-Zdrój: Tysiące osób poszukiwało pracy podczas targów
Fot. PAW
W Szczawnie–Zdroju odbyły się dziś targi pracy i informacji o mobilności. Ich popularność przerosła nawet najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Do Domu Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju przyjechały setki mieszkańców powiatu wałbrzyskiego. Większość z nich liczyła, że podczas targów znajdzie upragnione zatrudnienie.
- Od dwóch lat pozostaję bez pracy, czasem uda się coś dorobić, ale to wszystko mało – mówi Dariusz z Wałbrzycha. – Tutaj prowadzą nabór do pracy w Anglii i liczę, że znajdzie się dla mnie miejsce.

Z podobnymi nadziejami przyszło tutaj znacznie więcej osób. I faktycznie część z nich miała szczęście i już wkrótce wyjedzie do pracy w Wielkiej Brytanii. Niektórzy znaleźli pracę w Niemczech, inni w Holandii. Zdecydowana większość musiał jednak obejść się smakiem.
- Oferty są, ale najczęściej trzeba znać podstawy języka obcego, a ja niestety, nie umiem ani angielskiego ani niemieckiego – mówi 34-letnia Justyna z Głuszycy.

Podczas targów uczestnicy dowiedzieli się, jakie warunki życia i pracy panują w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Czechach i Szwajcarii. Na uczestników targów czekały stoiska informacyjne wystawców. Obecni byli doradcy Eures z Norwegii, Czech, Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Polski, a także Euro Tax, Ochotnicze Hufce Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Koordynacja Systemów Zabezpieczania Społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group