Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3908
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tysiące wałbrzyszan na Mszy Papieskiej

Niedziela, 3 kwietnia 2011, 13:34
Aktualizacja: Wtorek, 5 kwietnia 2011, 15:54
Autor: PAW
Wałbrzych: Tysiące wałbrzyszan na Mszy Papieskiej
Fot. Paweł Wyszowski
W szóstą rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II na stadionie przy ulicy Ratuszowej zjawiło się kilka tysięcy wałbrzyszan.

Wałbrzych od 6 lat organizuje Msze Papieskie. Mają one na celu przypominanie o tym, jakim wyjątkowym człowiekiem był Papież Jan Paweł II. - Przychodzę na stadion co rok , bo czuję taką potrzebę – mówi Wojciech Rudnik.

Jak podkreślają duchowni, Wałbrzych jest jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie takie msze są organizowane. Msza Papieska można śmiało powiedzieć weszła już na stałe do kalendarza Wałbrzycha.

Najpierw zaprezentowany został programu muzyczno-modlitewny. Następnie wierni wzięli udział w mszy świętej, którą celebrował biskup Ignacy Dec. Uczestnicy mszy modlili się za pomyślność Wałbrzycha i ojczyzny. Na stadionie można było zobaczyć mnóstwo młodych ludzi. - Uważam, że to dobrze o nas świadczy, że chcemy brać udział w takiej uroczystości – mówi Justyna Pelc.

Mimo trwającego, w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu, remontu, wielu wałbrzyszan zdecydowało się przyjechać na Biały Kamień, by wspólnie pomodlić się w rocznicę śmierci Jana Pawła II. Po mszy zaprezentowany został multimedialny program modlitewny, a następnie odbyła się Droga Krzyżowa. Po niej wzięliśmy udział w Apelu Jasnogórskim, a o godzinie 21.37 uczestnicy Mszy Papieskiej odmówili modlitwę.

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group