Piątek, 19 kwietnia
Imieniny: Konrada, Leona
Czytających: 4470
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tytuł wręczony

Wtorek, 20 lutego 2024, 11:49
Aktualizacja: 13:32
Autor: red
Wałbrzych: Tytuł wręczony
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha, dr Paweł Pyka – chirurg piersi, ordynator oddziału chirurgii onkologicznej w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego, wspaniały chirurg odebrał tytuł „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”.

Radni Marek Dolat, Rafał Glapiński, Krzysztof Kalinowski, Jacek Szwajgier z Klubu Radnych Romana Szełemeja wystąpili do Rady Miejskiej Wałbrzycha z wnioskiem o nadanie tytułu Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha dla Pana dr Pawła Pyki.

Dr Paweł Pyka urodził się 30.06.1970 r. w Świnoujściu. Po zakończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Turku w 1989 r. rozpoczął naukę na Akademii Medycznej w Łodzi. Od 1996 r. jest mieszkańcem Wałbrzycha.

W latach 1996-1997 odbywał staż podyplomowy w Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu. W 1997 r. został asystentem na Oddziale Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim w Świdnicy. Od 2003 r. pracuje nieprzerwanie w Specjalistycznym Szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, początkowo jako asystent na Oddziale Chirurgii Ogólnej, a od 2009 r. na Oddziale Chirurgii Onkologicznej ww placówki.

Wiedza zdobyta przez dr Pawła Pykę jest wykorzystywana w leczeniu chorób onkologicznych raka piersi, który jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. W Polsce raka piersi rozpoznaje się u 19 tysięcy kobiet rocznie, aż u 50 Polek każdego dnia zostaje rozpoznana ta choroba nowotworowa.

Od 2014 r. dr Paweł Pyka jest lekarzem kierującym Oddziałem Chirurgii Onkologicznej wałbrzyskiego szpitala. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej. Od prawie 10 lat organizuje corocznie szkolenia typu masterclass z chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej gruczołu piersiowego dla lekarzy specjalistów. Jest również autorem licznych publikacji z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej w czasopismach polskich i zagranicznych.

Dr Paweł Pyka swoim zaangażowaniem, chęcią niesienia pomocy pacjentom, wiedzą medyczną oraz zastosowaniem nowoczesnych metod leczenia diagnozuje i pomaga walczyć skutecznie z tą chorobą. Wspiera nie tylko Wałbrzyszanki, ale także kobiety, które przyjeżdżają do Wałbrzycha z całego kraju. Szybka diagnoza i wdrożone przez niego leczenie, pozwala wielu kobietom wyjść zwycięsko z walki o życie i zdrowie.

Nie bez znaczenia dla nadania tytułu „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha” dla dr Pawła Pyki jest również fakt, że od roku 2010 jest współpracownikiem Hospicjum w Wałbrzychu, za co dwukrotnie został uhonorowany tytułem „Anioła Hospicjum”.
Wniosek został również poparty przez Panią Ewę Kwaśny Prezes Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia „Pro Femina” w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

19
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group