Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3248
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Tytuły dla Świetlików

Środa, 11 grudnia 2013, 16:41
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Tytuły dla Świetlików
Fot. UM Boguszów–Gorce
Burmistrz Boguszowa–Gorc oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Boguszowie– Gorcach wręczyli tytuł „Zasłużony dla Miasta Boguszowa– Gorc” Państwu Marii i Kazimierzowi Świetlik.

Odznaczenie to przyznawane jest przez Radę Miejską osobom i instytucjom, które swoją pracą przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego miasta.

Maria Świetlik od 1997 roku jest zawodniczką i aktywną propagatorką gry w petanque (bule). Jest współzałożycielką Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Sudety Petanque Boguszów-Gorce”. Bule są jej pasją, którą starała się zarazić swoich uczniów będąc nauczycielem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Boguszowie-Gorcach, a następnie jej wicedyrektorem. Po przejściu w 2007 roku na emeryturę nadal pracuje z młodzieżą i współpracuje z organizacjami i wszystkimi ośrodkami petanque w Polsce. Jest licencjonowanym zawodnikiem i trenerem Polskiej Federacji Petanque, opiekunem juniorów w SKF „Sudety Petanque Boguszów-Gorce”, pomysłodawcą i współorganizatorem wielu zawodów sportowych, na które przyjeżdżają zawodnicy z całej Polski i z zagranicy (np. Turniej Przyjaźni, Kasztanowa Bula). Ma znakomity kontakt z juniorami, zna ich środowisko lokalne i rodzinne, co w dużej mierze ułatwia jej pracę jako trenerki.

W 2011 r. wraz ze swoimi wychowankami została powołana do 7-osobowej Reprezentacji Polski na World Children Sports Games (Światowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w dyscyplinach nieolimpijskich), które odbyły się w tureckiej Ankarze. Maria Świetlik bierze udział w wielu zawodach, np. Klubowych Mistrzostwach Polski, turniejach międzynarodowych, Mistrzostwach Polski Kobiet w 2011r. – VIII miejsce, w 2013 r. – IX miejsce. Z ramienia SKF „Sudety Petanque Boguszów-Gorce” była koordynatorem przygotowań i wyjazdu Reprezentacji Polski do Turcji i Francji.

Kazimierz Świetlik jest wieloletnim działaczem sportowym Boguszowa-Gorc. Współzałożyciel klubu gry w bule w Gorcach jako sekcji Wałbrzyskiego Klubu Bulistów im.S.Antasa, działającego przy Stowarzyszeniu Francuzów i Repatriantów z Francji na Dolnym Śląsku. Następnie założyciel i prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Sudety Petanque Boguszów-Gorce”. Wieloletni licencjonowany zawodnik Polskiej Federacji Petanque posiadający certyfikat trenerski wydany przez Międzynarodową Federację Petanque. Prowadzone przez Kazimierza Świetlika Stowarzyszenie przystępuje do wielu turniejów dla juniorów i seniorów. Już od kilku lat Stowarzyszenie pozyskuje środki z Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach i Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu przystępując do konkursów na realizację zadania publicznego dla juniorów, dzięki czemu juniorzy mogą m.in. jeździć na zawody rangi mistrzowskiej i pucharowej. Stowarzyszenie było także organizatorem najważniejszej imprezy sportowej dla juniorów w 2012 r. – Mistrzostwa Polski Juniorów w petanque, w których wywalczyli złoto i udział w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group