Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3668
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Tytuły rozdane

Poniedziałek, 9 maja 2011, 7:21
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:09
Autor: PAW
REGION, Czarny Bór: Tytuły rozdane
Fot. PAW
W kościele parafialnym w Czarnym Borze rozdane zostały po raz 15 w historii tytułu Czarnoborzan Roku.

Na pomysł zorganizowania plebiscytu Czarnoborzanin Roku wpadł ksiądz proboszcz Władysław Stępniak. Plebiscyt jest organizowany od 15 lat i cieszy się niesłabnącą popularnością.
- Promujemy osoby, które rozsławiają Czarny Bór na terenie Polski oraz poza granicami – mówi ksiądz Władysław Stępniak.

W tegorocznej edycji przyznane zostały dwa tytułu Honorowych Czarnoborzan. Trafiły one do Andrzeja Chmielewskiego, który przez 20 lat pełnił funkcję wójta gminy Czarny Bór oraz do księdza Krzysztofa Bugary, który jest pierwszym księdzem z parafii w Czarnym Borze w okresie powojennym.
- Jest to dla mnie bardzo zaszczytny tytuł – mówi Andrzej Chmielewski. – Zawsze te 20 lat pracy w Czarnym Borze będę bardzo miło wspominał.

- Pracuję na co dzień w Rosji, ale nigdy nie zapominam, skąd się wywodzę i staram się promować Czarny Bór także w Rosji – mówi ksiądz Krzysztof Bugara.

W plebiscycie na Czarnborzanina Roku 2010 w kategorii dorosłych zwyciężyła Anna Janik. Kolejne miejsca zajęli Zbigniew Mokrzycki, Adam Cabała, Agata Czajor, Adam Żuraw, Małgorzata Pasierb, Piotr Kotas, Halina Kosek i Kazimierz Ziemnik. W rywalizacji młodzieży zwyciężyła Agnieszka Detyna przed Angeliką Kuzerą, Łukaszem Pancerzem, Dagmarą Kaczanowską, Marceliną Kulig, Kamilem Ptaszkiem i Agatą Drężek. W kategorii dzieci najwięcej osób zagłosowało na Karolinę Baraniec. Kolejne lokaty zajęli: Adrian Pyrdoł, Wojciech Janik, Natalia Kożuch i Natalia Gawlik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group