Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 5356
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Uciekał motorowerem

Czwartek, 3 grudnia 2020, 8:30
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Uciekał motorowerem
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali w naszym mieście oraz regionie łącznie siedmioro przestępców drogowych. Jeden z dwojga nietrzeźwych kierujących próbował motorowerem uciec mundurowym.

1 grudnia po godzinie 8:00 policjanci ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Bema w Wałbrzychu 55-letniego kierującego samochodem osobowym, który prowadził go pomimo wydanego w tym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami. W ręce tych samych funkcjonariuszy po godzinie 11:00 – tym razem na ul. Makuszyńskiego w Wałbrzychu – wpadł natomiast 38-latek kierujący samochodem dostawczym. Mieszkaniec naszego miasta miał wydaną w 2019 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzję o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami.

Patrolujący rejon gminy Mieroszów policjanci ruchu drogowego udali się do Kowalowej, gdzie 65-letnia mieszkanka Wałbrzycha w stanie kompletnego upojenia alkoholowego wjechała do przydrożnego rowu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kobieta miała 1,90 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze podczas wykonywanych czynności odebrali wałbrzyszance prawo jazdy.

W godzinach popołudniowych kolejny patrol ruchu drogowego na terenie naszego miasta sprawdzał wymagane uprawnienia wśród kierujących. Policjanci po godzinie 15:00 najpierw zatrzymali na ul. Armii Krajowej 43-letniego wałbrzyszanina, który jechał samochodem osobowym pomimo wydanej w 2020 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami, a przed godziną 20:00 w ich ręce wpadł kolejny mieszkaniec naszego miasta. 19-latek kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonych przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dwóch zakazów do kierowania pojazdami obowiązujących do 2022 roku oraz decyzji o cofnięciu wobec niego uprawnień wydanej przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Tuż po północy patrolujący na nocnej zmianie rejon Wałbrzycha funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ul. 11 Listopada 42-letniego mieszkańca naszego miasta, który wsiadł do samochodu dostawczego pomimo obowiązującego wobec niego od 2019 dożywotniego zakazu kierowania pojazdami wydanego przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Mężczyzna dodatkowo był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym na najbliższe 8 miesięcy za wcześniejszą jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

Po godzinie 1:00 w nocy w Jedlinie-Zdroju na ul. Świdnickiej policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy po pościgu zatrzymali 30-letniego mieszkańca Walimia. Mężczyzna próbował uciec funkcjonariuszom kierując motorowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach informatycznych potwierdziło się, że i ten mężczyzna posiada dożywotni aktywny zakaz sądowy prowadzenie wszelkich pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group