Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3299
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uciekinier z ośrodka szkolno–wychowawczego zatrzymany

Wtorek, 10 grudnia 2013, 6:25
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Uciekinier z ośrodka szkolno–wychowawczego zatrzymany
Fot. red.
Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali 15–latka, który kradł i włamywał się do altan ogrodowych na terenie całego powiatu. Ponadto był sprawcą kradzieży rozbójniczej w jednym z wałbrzyskich marketów. W sumie popełnił kilkadziesiąt czynów karalnych. O konsekwencjach, jakie poniesie zadecyduje sąd dla nieletnich.

Od pewnego czasu do wałbrzyskiej policji wpływało coraz więcej zgłoszeń dotyczących włamań do altan ogrodowych, z których ginęły elementy metalowe oraz sprzęt ogrodniczy. W miniony weekend doszło również do kradzieży alkoholu w jednym z wałbrzyskich marketów, gdzie sprawca podczas próby ucieczki użył przemocy wobec pracownika ochrony sklepu.

Sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, którzy drobiazgowo sprawdzali każdy przypadek. Po kilku tygodniach ustalono i zatrzymano podejrzanego o dokonanie tych przestępstw. Okazał nim się 15-letni mieszkaniec Wałbrzycha. W czasie przesłuchania w komisariacie nieletni przyznał się między innymi do 19 kradzieży z włamaniem, kradzieży rozbójniczej, wielokrotnego posiadania i rozprowadzania środków odurzających.

Z altan kradł elementy metalowe i narzędzia ogrodowe, które sprzedał w punktach skupu złomu. W ten sposób zarobione pieniądze przeznaczał na zakup narkotyków. 15-latek okazał się być uciekinierem z ośrodka szkolno-wychowawczego, do którego trafił za podobne przestępstwa. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci przypuszczają, że nieletni ma na swoim koncie jeszcze wiele przewinień. Teraz trafi przed oblicze sądu rodzinnego, który już zadecyduje o jego dalszym losie.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group