Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3417
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczę się bezpiecznie żyć

Czwartek, 16 marca 2017, 6:31
Autor: red
Wałbrzych: Uczę się bezpiecznie żyć
Fot. KMP Wałbrzych
150 przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w półfinale konkursu pn. „Uczę się bezpiecznie żyć”.

W hali lekkoatletycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu odbył się półfinał konkursu pn. „Uczę się bezpiecznie żyć” w którym wzięły udział przedszkolaki oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Głównym celem konkursu było rozwijanie umiejętności niesienia pomocy innym w sytuacjach zagrożenia wśród dzieci i młodzieży, a także propagowanie bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.

Wiedzę maluchów jak i gimnazjalistów oceniali policjanci, funkcjonariusze Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, a także ratownicy medyczni i przedstawiciele GOPR-u, WOPR-u oraz innych podmiotów zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa.

Wszyscy uczestnicy konkursu mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa na specjalnie przygotowanych stacjach konkursowych. Zagadnienia obejmowały obszary z zakresu: udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej, a także bezpieczeństwa dnia codziennego.

W uroczystym wręczaniu nagród oraz wyróżnień uczestnikom konkursu uczestniczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu kom. Rafał Siczek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group