Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4278
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczniowie I LO im. Ignacego Paderewskiego będą reprezentować polską młodzież

Środa, 1 marca 2017, 13:20
Autor: red
Wałbrzych: Uczniowie I LO  im. Ignacego Paderewskiego będą reprezentować polską młodzież
Fot. użyczone
W piątek 3 marca Krzysztof Pater, członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno–Społecznego, odwiedzi uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu w celu przygotowania ich do wydarzenia „Twoja Europa, Twoje Zdanie”.

Pod tą nazwą kryje się zgromadzenie młodzieży europejskiej, skupiające 33 szkoły z państw członkowskich UE oraz krajów kandydujących w celu dyskutowania o przyszłości Europy. Zbierze się ono w siedzibie EKES-u w Brukseli w dniach 30–31 marca 2017 r.

Krzysztof Pater będzie pracować z uczniami i jednym z nauczycieli przed spotkaniem marcowym, aby przygotować z wyprzedzeniem odpowiedzi na niektóre najważniejsze pytania odnoszące się do obecnej sytuacji w Europie, zwłaszcza do:

• korzyści, osiągnięć i porażek Unii Europejskiej;
• wyzwań i szans stojących przed Unią Europejską;
• przyszłości Europy z punktu widzenia młodych Europejczyków i ich pomysłów na jej polepszenie

3 marca Krzysztof Pater udzieli uczniom informacji na temat sposobu prowadzenia debaty w Brukseli, działań EKES-u i tego, w jaki sposób Komitet reprezentuje głos społeczeństwa obywatelskiego w całej Europie.

I Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu jest jedną z trzydziestu trzech szkół, które zostały wyłonione spośród ponad 680 zgłoszeń z 28 państw członkowskich UE i 5 krajów kandydujących (Albanii, Turcji, Czarnogóry, Serbii i byłej jugosłowiańskiej republiki Macedonii). Uczniowie będą mieli okazję do przedstawienia członkom EKES-u swoich zaleceń w sprawie przyszłości Europy. Na zakończenie dwudniowego wydarzenia wszyscy studenci zagłosują na trzy propozycje, które ich zdaniem mogłyby najbardziej skutecznie zmienić przyszłość Europy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group