Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2586
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Uczniowie PG 3 z wizytą u strażników miejskich

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 25 stycznia 2014, 12:25
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Gdzie jest magazyn broni? Co to jest RMG? Ile jechał kierowca, który najwięcej przekroczył prędkość? Takie pytania nurtowały uczniów Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Józefa Wybickiego oraz Ochotniczych Hufców Pracy.

Przez trzy dni od 21 do 23 stycznia gimnazjaliści zapoznawali się ze specyfiką pracy Straży Miejskiej. Odwiedzili pomieszczenie oficera dyżurnego Straży Miejskiej, gdzie przerazili się ilością dzwoniących telefonów i przychodzących interesantów.

Najciekawszy dla młodzieży okazał się system monitoringu wizyjnego, kiedy to mogli podglądać, co dzieje się na ulicach Śródmieścia. Funkcjonariusze patrolu szkolnego Straży Miejskiej, którzy prowadzili spotkanie, wyjaśniali słuchaczom, do czego służy monitoring. Informowali również, jakie czynności podejmuje Straż Miejska względem osób łamiących prawo, a zarejestrowanych na monitoringu. Wspomnieć wystarczy złapanych na gorącym uczynku złodziei, czy kierowców w bezmyślny sposób stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym.

Gimnazjaliści zwiedzili również słynny pokój nr 13, w którym pracują funkcjonariusze zajmujący się postępowaniami z fotoradaru. Młodzież zajrzała w alkowy komendanckiego gabinetu oraz „rzuciła okiem” na szatnie mundurowych. Uczniowie przeszli krótki kurs zakładania blokad oraz obsługi urządzenia pomiarowego „fotoradar”.

Spotkania te zostały zorganizowane z inicjatywy dyrektora PG nr 3 w ramach działań profilaktycznych koła szkolna Forma Obrony Cywilnej „Bezpieczne Piątki”. Podczas zwiedzania patrol szkolny opowiadał młodzieży o specyfice pracy strażnika miejskiego, zapoznawał z prawami i obowiązkami funkcjonariuszy oraz informował o działaniach, jakie podejmują strażnicy, aby utrzymać bezpieczeństwo i porządek publiczny w mieście.

www.strazmiejska.walbrzych.pl

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group