Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3735
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczniowie PSP nr 15 pomagają ptakom

Piątek, 2 marca 2018, 6:46
Autor: red
Wałbrzych: Uczniowie PSP nr 15 pomagają ptakom
Fot. użyczone
Wprawdzie wszyscy z utęsknieniem czekają na bociany, jaskółki i szpaki, ale póki co, zima nie odpuszcza. Ostatnie temperatury dają się we znaki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu postanowili pomóc w tym trudnym okresie skrzydlatym mieszkańcom naszego miasta.

W ramach projektu „Ogród sensoryczny” realizowanego przy współudziale Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” odbyły się warsztaty przyrodnicze. Uczniowie dowiedzieli się, co jest przyczyną migracji ptaków. Poznali ponadto gatunki, które pozostają w kraju na zimę i te, które o tej porze roku przylatują w nasze strony. Wykorzystując prezentację multimedialną uczyli się odróżniać wybrane gatunki ptaków zimujących w Polsce. Przeprowadzili obserwacje przyrodnicze i rozpoznawali ptaki w najbliższej okolicy. Dowiedzieli się, czym wolno dokarmiać ptaki zimą, a czego nie należy wykładać w karmnikach. Samodzielnie z ziaren słonecznika i smalcu przygotowali karmę dla skrzydlatych przyjaciół.

Uczniowie wykonali również karmniki dla ptaków. Ci młodsi – pod okiem pracowników Castoramy, zaś starsi - jak na prawdziwych majsterkowiczów przystało, zaprojektowali i wykonali maleńkie ptasie stołówki w szkole.

Pamiętajmy, dokarmiając ptaki należy dopilnować, by karmniki były utrzymywane w czystości. Usuwajmy niezjedzony pokarm, gdyż zepsuty może im zaszkodzić. Nie wolno podawać ptakom resztek zawierających sól i inne przyprawy. Ptaki nie jedzą takich pokarmów jak ludzie.
Każdy może zrobić karmnik, należy jednak zadbać, by zabezpieczyć go przed kotami i innymi drapieżnikami, tak aby nie narażać naszych skrzydlatych podopiecznych na niebezpieczeństwo.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group