Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4210
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczniowie wybrali Palikota

Środa, 28 września 2011, 7:19
Aktualizacja: 8:17
Autor: Sven
Wałbrzych: Uczniowie wybrali Palikota
Fot. Sven
W ramach zajęć z Wiedzy o Społeczeństwie, uczniowie trzecich klas gimnazjum wybierali parlament.

Zasady demokracji są ważnym elementem szkolnej edukacji. Na lekcjach WOS-u mówi się miedzy innymi o wyborach parlamentarnych, samorządowych czy prezydenckich.

Uczniowie trzecich klas Publicznego Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu przeprowadzili w szkole wybory do Sejmu: - Siłą rzeczy wybory są uproszczone. Uczniowie głosują na partie polityczne, a nie na konkretne osoby z list wyborczych. Głosowanie kończy cykl zajęć dotyczących zbliżających się wyborów parlamentarnych. Aby stworzyć społeczeństwo obywatelskie z prawdziwego zdarzenia naukę trzeba rozpocząć już na poziomie szkolnym. W uczniach trzeba kształtować świadomość, że wybory są ważnym elementem życia społecznego i należy w nich uczestniczyć – mówiła Joanna Mamulska, nauczycielka WOS-u.

W wyborach wzięło udział 107 uczniów, to ponad połowa wszystkich trzecioklasistów. Młodzież była przygotowana do aktu głosowania. Wszyscy znali procedury wyborcze i wiedzieli, jakie czynności należy wykonać, aby głosowanie było ważne. Nie zanotowano głosów nieważnych. Wybierali spośród ugrupowań, które zostały zarejestrowane jako ogólnopolskie.

Zwyciężył Ruch Poparcia Palikota uzyskując 34 głosy. Drugie miejsce zajęło Prawo i Sprawiedliwość z 23 głosami, na trzecim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska – 17 głosów. Z obecnie rządzących zwolenników nie miało Polskie Stronnictwo Ludowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group