Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4495
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczyli się, jak poszukiwać osoby zaginione w terenie

Czwartek, 16 czerwca 2016, 9:23
Aktualizacja: 13:52
Autor: red
Wałbrzych: Uczyli się, jak poszukiwać osoby zaginione w terenie
Fot. KMP Wałbrzych
W tym roku wałbrzyscy policjanci przyjęli w sumie 143 zgłoszenia dotyczące zaginięcia osób.

W 15 przypadkach istniało realne zagrożenie życia i zdrowia osoby zaginionej. Podnosząc kwalifikacje, wałbrzyscy policjanci zorganizowali szkolenie dotyczące taktyki i techniki poszukiwania osób zaginionych w terenie.

Celem szkolenia było doskonalenie procedur działania oraz wypracowanie modelu prowadzenia poszukiwań osób zaginionych. W szkoleniu wzięli udział funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, ościennych komend powiatowych policji oraz członków Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR.

Na specjalne zaproszenie przyjechali funkcjonariusz z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji w Warszawie wraz z mobilnym centrum wsparcia poszukiwań.

Szkolenie składało się z dwóch części. W części teoretycznej omawiano m.in. podstawowe zasady poszukiwań lądowych osób zaginionych, wykorzystanie map w działaniach poszukiwawczych. Zaprezentowano programy komputerowe oraz środki techniczne wspierające działania poszukiwawcze. Cześć druga szkolenia to ćwiczenia w terenie, zaplanowane na wykorzystanie przekazanych zagadnień teoretycznych. Ćwiczenia teoretyczno-praktyczne miały na celu wypracowanie modelu współpracy z innymi służbami w sytuacjach kryzysowych.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group