Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5660
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Krzeszów: Udane wielkie sprzątanie

Piątek, 22 marca 2019, 11:35
Aktualizacja: 13:49
Autor: red
REGION, Krzeszów: Udane wielkie sprzątanie
Fot. Europejska Perła Baroku
Okolica Pocysterskiego Opactwa jest czystsza o ponad 20 worków śmieci! Europejska Perła Baroku pierwszy dzień wiosny rozpoczęła akcją "#WiosennePorządki – czyli wielkie sprzątanie Krzeszowa".

We współpracy z Gminą Wiejską Kamienna Góra, Szkołą Podstawową w Krzeszowie oraz dzięki wsparciu lokalnej społeczności udało się zorganizować akcję, która pomogła środowisku, jednocześnie dając dobry przykład dla mieszkańców - młodszych i starszych. Krzeszów to przecież miejscowość wyjątkowa, jej walory z roku na rok przyciągają tłumy turystów i pielgrzymów. Nie dziwi więc fakt, że tuż za atrakcyjnością miejsca narastają również oczekiwania - zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Wszyscy chcemy, aby ta mała ojczyzna piękniała, by była najzwyczajniej zadbana. Wszędzie, nie tylko w Krzeszowie, roztopy drastycznie zmienił krajobraz. Widoczne worki śmieci po rowach, setki papierków rozwiewanych przez wiatr najzwyczajniej smucą. Akcja #WiosennePorządki to chwilowe pozbycie się problemu, bo on trwa i martwi nas wszystkich. Bezdyskusyjnie jest to problem pokoleniowy. Nadzieja pozostaje w nas - rodzicach, wychowankach, nauczycielach, duchownych, samorządach, organizacjach. Tylko systematyczna edukacja podkreślana aktywnymi działaniami może dokonać pozytywnych zmian.

Ta wiosenna akcja stanowi podwaliny pod szeroką kampanię dotyczącą ochrony środowiska, przeplatać się będzie ona przez nasze wydarzenia i uroczystości, jednocześnie ma ona pokazać mieszkańcom innych wsi i miast, że o wspomniane środowisko można zadbać. Zachęcamy wszystkich do organizowania tego typu zrywów społecznych, to naprawdę proste!

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group