Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2040
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Udany festyn na Podgórzu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 6 października 2015, 13:56
Autor: red
Fot. użyczone
Nauka przez zabawę „Dbamy o bezpieczeństwo dzieci na drodze” – festyn pod tym hasłem odbył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 5 na Podgórzu.

Imprezę zorganizowały wspólnie: Rada Wspólnoty Samorządowej Podgórze, Stowarzyszenie Mieszkańców Podgórza oraz Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy. Zabawa była przednia. Do dzieci przyjechał znany zespół Centrum Uśmiechu, który przywiózł ze sobą Pana Światełko. Poprzez wesołe piosenki i konkursy artyści przypomnieli maluchom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Najmłodsi mogli także wsiąść do wielkiej ciężarówki, pracującej dla KSS Bartnica.
- Dzieciom najbardziej podobało się to, że w kabinie auta jest łóżko - uśmiechał się Andrzej Śmiałek, kierowca.

Wielkim powodzeniem cieszył się też głośny klakson ciężarówki, w który dzieci naciskały ile dusza zapragnie. Maluchy mogły też wsiąść do najprawdziwszego, policyjnego radiowozu, porozmawiać z policjantami, a nawet włączyć policyjnego „koguta”. Dzieci na festynie odwiedził też wesoły Kruk - żywa maskotka wałbrzyskiej Straży Miejskiej. Kruk i towarzyszące mu panie strażniczki wspólnie uczyli dzieci zasad bezpieczeństwa. A gdy Kruk szalał na scenie razem z Centrum Uśmiechu, jego mundurowe koleżanki malowały dzieciom buźki. Maluchy mogły też m.in. poszaleć na wielkiej, dmuchanej zjeżdżalni, uczestniczyć w zabawach i konkursach. Uczestnicy festynu zjedli aż 150 litrów pysznej, bezpłatnej grochówki, ogromne ilości darmowej waty cukrowej oraz rozdawanych słodyczy. Dzieci dostały też ufundowane przez Urząd Miasta upominki, m.in. poprawiające widoczność na drodze odblaski oraz książeczki.
- W naszej dzielnicy dawno nie było tak dużej i tak udanej imprezy - cieszyli się mieszkańcy, którzy licznie przybyli, razem ze swoimi pociechami, na festyn.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group