Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3459
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce/Wałbrzych: Udaremnił napad

Czwartek, 26 marca 2020, 11:30
Aktualizacja: Piątek, 27 marca 2020, 8:47
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce/Wałbrzych: Udaremnił napad
Fot. KMP Wałbrzych
Wchodząc do marketu usłyszał rozmowę dwóch młodych mężczyzn naradzających się, jak dokonać kradzieży sklepowej. Słuch nie zawiódł będącego po służbie funkcjonariusza Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach. Szybka reakcja pozwoliła na zatrzymanie jednego z uciekających sprawców tuż po jego wyjściu z marketu.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek po godzinie 18:00 na ul. Traugutta w Boguszowie-Gorcach. Wchodzący do sklepu funkcjonariusz usłyszał, że dwaj mężczyźni naradzają się, jak dokonać kradzieży. Policjant wiedząc, że trzeba działać szybko, powiadomił dyżurnego swojej jednostki i będących w służbie policjantów, a sam zareagował, kiedy sprawcy próbowali uciec z marketu. Przestępcy nie dawali jednak za wygraną i by utrzymać się w posiadaniu skradzionych produktów, zaatakowali policjanta. Widząc zaistniałą sytuację, funkcjonariuszowi wsparcia udzielili będący w okolicy mieszkańcy. Obywatele pomogli policjantowi obezwładnić pierwszego z mężczyzn i umożliwili mu tym samym pościg za drugim ze złodziei, jego zatrzymanie i odzyskanie skradzionego mienia.

W trakcie dalszych czynności procesowych przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że sprawcami przestępstwa są dwaj wałbrzyszanie w wieku 20 i 27 lat. Obaj decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu za dokonanie kradzieży rozbójniczej, a także dopuszczenie się czynnej napaści na interweniującego funkcjonariusza Policji, trafili już na najbliższe 3 miesiące do aresztu. Podejrzani mogą spędzić za kratami więzienia nawet 15 lat, gdyż działali w warunkach recydywy.

Twoja reakcja na artykuł?

10
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
24%
Złości
3
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group