Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4207
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Udowodnią, że segregują

Wtorek, 9 lipca 2024, 6:44
Aktualizacja: 9:56
Autor: red
Wałbrzych: Udowodnią, że segregują
Fot. organizatorzy
„Segregujemy, bo umiemy!” – pod takim hasłem przebiegać będzie miejska akcja społeczna, która 12 lipca odbędzie się w Wałbrzychu. Wydarzenie w Parku Miejskim „Rusinowa” rozpocznie się o godzinie 17.00 i potrwa do godziny 20.00. Akcja to jeden z elementów projektu Elektryczne Śmieci, realizowanego wspólnie przez miasto, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz Auraeko.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in. sprawdzić się w quizie Ekomilionerzy, inspirowanym popularnym show telewizyjnym. Podczas turnieju zawodnicy zmierzą się z dziesięcioma pytaniami dotyczącymi ekologii, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia selektywnej zbiórki elektrycznych śmieci. Chętni zagrają także w Heksabble, czyli grę opartą o zabawę słowami, które także nawiązują do ekologii. Zarówno plansza jak i pionki do gry wykonane zostały z recyklingu elektroodpadów.

„W działaniach Fundacji Odzyskaj Środowisko kierujemy się słowami Alberta Einsteina - Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo wiedza jest ograniczona. Dlatego podczas warsztatów poświęconych elektrycznym śmieciom gramy w gry, tworzymy sztukę w nurcie trash art a nawet tańczymy. Nie chcemy zanudzać wiedzą, ale inspirować. Poprzez smart edukację, pokazujemy, że można być ekologicznie odpowiedzialnym na co dzień.”– podkreśla Krzysztof Kieszkowski, prezes Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Podczas akcji na mieszkańców czekać będą także warsztaty tworzenia „Elektrycznych lasów w szkle”. Każdy będzie mógł stworzyć niepowtarzalną kompozycję z elementów pozyskanych z recyklingu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, wzbogaconą o naturalne dodatki, jak np. chrobotek. W programie wydarzenia znalazły się również EKOsztafeta i inspirowane pszczelim tańcem - zajęcia ruchowe dla najmłodszych.

Ponadto, uczestnicy miejskiej akcji będą mogli dowiedzieć się jak odpowiednio postępować ze Zużytym Sprzętem Elektrycznym i Elektronicznym.
Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Elektryczne Śmieci, realizowanego wspólnie przez Miasto Wałbrzych, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz organizację odzysku Auraeko.

Twoja reakcja na artykuł?

2
14%
Cieszy
2
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
8
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group