Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4504
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ukradł pół tony węgla

Piątek, 5 lutego 2021, 7:45
Autor: red
Wałbrzych: Ukradł pół tony węgla
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch złodziei zatrzymali policjanci pierwszego oraz drugiego komisariatu.

2 lutego około godziny 12:30 funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu zostali poinformowani o ujęciu przez pracowników ochrony sklepu znajdującego się przy ul. Wieniawskiego młodego mężczyzny odpowiedzialnego za kradzież sklepową produktów o wartości około 200 złotych. Na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili, że to nie jedyny tego typu czyn popełniony przez 20-latka. W toku wykonanych z podejrzanym czynności procesowych policjanci kryminalni tej jednostki udowodnili sprawcy, iż w ostatnich dwóch tygodniach wielokrotnie w krótkich odstępcach czasu dokonał kradzież produktów alkoholowych w tej samej placówce handlowej, gdzie łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 1500 złotych. Ponadto postawili młodemu wałbrzyszaninowi zarzut dwóch włamań do altanek ogrodowych w dzielnicy Podzamcze, z których zginęły narzędzia ogrodowe oraz butla gazowa o łącznej wartości blisko 400 złotych.

Tego samego dnia kolejny przestępca wpadł w ręce policjantów, tym razem kryminalnych drugiego komisariatu. 19-letni złodziej został zatrzymany po pościgu pieszym, bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa, po tym jak wybiegł ze sklepu i zaczął uciekać z koszykiem pełnym produktów, co zauważyli patrolujący akurat ulicę Wrocławską mundurowi. Większą część utraconego mienia w postaci wyrobów spożywczych i cukierniczych o wartości ponad 500 złotych funkcjonariusze odzyskali. W toku wykonanych dalszych czynności procesowych udowodnili młodemu wałbrzyszaninowi kradzież pond koniec stycznia tego roku 500 kilogramów węgla z piwnicy znajdującej się w jednym z budynków przy pl. Teatralnym w Wałbrzychu.

Obaj podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Młodzi wałbrzyszanie staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa 19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, 20-latkowi natomiast 5 lat za kratami więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

1
13%
Cieszy
2
25%
Hahaha
1
13%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group