Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5846
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ukrywał się na działkach

Piątek, 7 czerwca 2024, 12:29
Autor: red
Wałbrzych: Ukrywał się na działkach
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci pierwszego komisariatu dzisiaj o poranku na terenie ogródków działkowych na Piaskowej Górze zatrzymali mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości.

Wałbrzyscy policjanci wiedzieli, że mężczyzna od początku 2023 roku ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, po tym jak nie powrócił do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie po udzielonej mu tam przepustce. W toku wykonanych w ostatnim czasie czynności mundurowi ustalili, że 28-latek może obecnie przebywać na terenie ogródków działkowych w rejonie ul. Orłowicza na Piaskowej Górze. Dzisiaj o poranku udali się więc w wytypowane miejsce. I był to tzw. strzał w dziesiątkę, bo akcja już przed godziną 8:00 zakończyła się ostatecznie zatrzymaniem poszukiwanego mężczyzny, który dodatkowo przy sobie posiadał narkotyki w postaci amfetaminy. Można było z nich wykonać ponad 160 porcji handlowych tych środków psychotropowych.

Za wałbrzyszaninem wszczętych było już dziesięć podstaw poszukiwawczych. Siedem z nich to listy gończe. Ścigały go prokuratury oraz sądy w wielu miejscach w Polsce, w tym także w Wałbrzychu. Mężczyzna ma już teraz łącznie do odsiadki trzy lata i dziesięć miesięcy za wszystkie popełnione wcześniej przestępstwa. 28-latek został skazany miedzy innymi za oszustwa, podrabianie dokumentów, podszywanie się pod inną osobę oraz posiadanie narkotyków. Dodatkowo na początku 2023 roku nie stawił się w Areszcie Śledczym w Dzierżoniowie, po tym jak otrzymał przepustkę.

Wałbrzyszanin najbliższe godziny spędzi w policyjnej celi. Policjanci przeprowadzą z nim czynności związane z dzisiejszym posiadaniem narkotyków. Następnie zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi na długi czas do jednego z zakładów karnych na terenie Polski. Jego pobyt w więzieniu może się jednak przedłużyć w związku z popełnionym dzisiaj kolejnym przestępstwem. A za posiadanie substancji psychotropowych grozi mu dodatkowa kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
3
21%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group