Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3358
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ule Szaniawskiego...

Sobota, 18 maja 2019, 6:43
Autor: red
Wałbrzych: Ule Szaniawskiego...
Fot. Tomasz Jękot
Już w poniedziałek 20 maja o godzinie 18:00 z okazji Światowego Dnia Pszczół nastąpi uroczyste otwarcie Uli Szaniawskiego – pasieki na dachu Teatru Dramatycznego.

Dyrekcja i zespół Teatru mają nadzieję, że miejskie pszczoły będą w spokoju zapylać kwiaty i produkować miód, a wszyscy – pracownicy, artyści i widzowie, korzystać będą z niego już w czasie tegorocznej jesieni i zimy. Ule Szaniawskiego zostaną otwarte dzięki współpracy z Sudeckim Klubem Pszczelarza POLANKA i pasieką EMAUS. Wydarzenia w Teatrze 20 maja będą okazją do spotkania i rozmowy z pszczelarzami, zespół Teatru przygotuje także czytanie performatywne w pszczelim temacie.

Inicjatywa miejskich pasiek nie jest nowa, jednak Teatr Dramatyczny założy pierwszą z nich w Wałbrzychu. Kazimierz Czechowski prezes Sudeckiego Klubu Pszczelarza zaznacza, że to ważny gest okazywany zapylaczom. Miód miejskich pszczół jest zdrowy, pochodzi bowiem z nieskażonych opryskami i pestycydami terenów. Obchody Światowego Dnia Pszczół to najlepsza okazja, aby przypomnieć wszystkim, że warto zapraszać pszczoły do swoich ogrodów i do najbliższego sąsiedztwa i że za wszelką cenę należy chronić wyjątkową pracę pszczelich zapylaczy, gdyż od nich zależy przyszłość ziemskiej bioróżnorodności.

Uroczyste otwarcie ULI SZANIAWSKIEGO 20 maja / PONIEDZIAŁEK / godz. 18:00 / Foyer Teatru

INFORMACJA I R E Z E R W C J A B I L E T Ó W:
BIURO WSPÓŁPRACY Z PUBLICZNOŚCIĄ: tel. 74 648 83 01 (do 03); www.teatr.walbrzych.pl/bilety/

Twoja reakcja na artykuł?

37
84%
Cieszy
4
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group