Wtorek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 4003
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ulica Europejska

Czwartek, 10 września 2020, 10:25
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2020, 8:06
Autor: JAZ
Wałbrzych: Ulica Europejska
Fot. JAZ
Z ciekawym projektem obywatelskim wystąpili samorządowcy ze Stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy Wałbrzych, którym udało się zebrać ponad tysiąc podpisów za poparciem swojego projektu. O czym mowa? O nadaniu nazwy ulicy Europejska, dla nowo wybudowanej ulicy w ramach budowy obwodnicy Wałbrzycha.

- Nowa ulica będzie zastępować zamkniętą dla pojazdów ulicę Żeromskiego. Będzie ona łączyć dzielnice Stary Zdrój z Białym Kamieniem z wjazdem na obwodnicę poprzez „Węzeł Żeromskiego”– tłumaczy Anatol Szpur, przewodniczący Stowarzyszenia, a zarazem radny Rady Miejskiej Wałbrzycha.

Nowa ulica usytuowana jest w samym sercu miasta.
- Lokalizacja sprawiła, że jako członkowie Stowarzyszenia Bezpartyjni Samorządowcy wyszliśmy z inicjatywą nadania jej nazwy – dodaje Anatol Szpur.

Zanim Stowarzyszenie wyszło z inicjatywą, został przeprowadzona sonda wśród lokalnej społeczności.
- Postanowiliśmy zapytać mieszkańców, co sądzą o tej nazwie poprzez zebranie podpisów poparcia. Pod wnioskiem skierowanym do wałbrzyskiego magistratu podpisało się około tysiąca mieszkańców Wałbrzycha – wyjaśniają Sandra Lelakowska i Paweł Kądziołka.

Członkowie Stowarzyszenia zwrócili też uwagę na fakt, że droga została wybudowana w większości ze środków unijnych, co sprawia, że nazwa adekwatnie pasuje do stanu faktycznego. Wniosek trafi do Prezydenta Miasta i Rady Miejskiej. Jego rozpatrywanie nie powinno potrwać dłużej niż 90 dni.
- Zwracamy się do Prezydenta Miasta Romana Szełemeja i szanownej Rady o pozytywne rozpatrzenie wniosku, który podpisało blisko tysiąc mieszkańców - kontynuuje radny Anatol Szpur. - Jednocześnie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy podpisali się na liście poparcia. Takie idee pokazują jak wiele nas łączy - podsumowuje przewodniczący Bezpartyjnych.

Twoja reakcja na artykuł?

24
45%
Cieszy
2
4%
Hahaha
3
6%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
9%
Złości
18
34%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group