Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5727
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ulica Przemysłowa oficjalnie otwarta

Wtorek, 16 października 2018, 11:16
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Ulica Przemysłowa oficjalnie otwarta
Fot. Robert Bajek
Zakończył się trwający od lutego remont ulicy Przemysłowej, przy której dodatkowo powstał parking na ponad 100 samochodów. Prace remontowe prowadziła firma Eurovia. Koszt remontu wyniósł ponad 4 miliony złotych. Inwestycja otrzymała dofinansowane ze środków UE w wysokości 85 procent.

Ulica Przemysłowa została wyremontowana na całej długości: od skrzyżowania z ulicą Sikorskiego do Placu Solidarności. Prace obejmowały zarówno remont nawierzchni i chodników, jak i budowę nowego oświetlenia oraz wymianę całej infrastruktury podziemnej: sieci gazowej, elektrycznej i wodociągowej. Dodatkowo w ramach remontu przy ulicy Przemysłowej powstał parking w systemie "Park & Ride" na 104 samochody i zatoki parkingowe na kolejne 34 samochody. Co ważne jest to parking darmowy. O inwestycji mówił wczoraj podczas konferencji prasowej Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha:

- W kategoriach finansowych jest to inwestycja niemała, ale waga tej inwestycji jest znacznie poważniejsza niż tylko albo aż cztery miliony złotych, ponieważ ona w moim odczuciu zmienia zupełnie funkcjonalność i wizerunek tej części Starego Miasta. Jest tu cmentarz komunalny z kwaterami kościoła ewangelicko-augsburskiego, kwaterami kościoła rzymskokatolickiego, polskokatolickiego, kwaterami kościoła prawosławnego oraz osób narodowości żydowskiego. Jest to bardzo ważne miejsce. Zbudowaliśmy tutaj zupełnie nową infrastrukturę. Chciałem przypomnieć, że ulicy Przemysłowej w takim znaczeniu jak tutaj nigdy nie było. Była kostkowa, stara, zniszczona droga z ledwie zarysowanym chodnikiem.

Parking objęty jest powstającym właśnie systemem ITS, który będzie monitorował jego zajętość, a kierowcy wjeżdżając w ulicę Przemysłową z ulicy Sikorskiego poprzez elektroniczne tablice będą informowani o ilości wolnych miejscach do parkowania.

Twoja reakcja na artykuł?

8
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group