Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 2883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ultrasonograf dla Hospicjum

Środa, 16 grudnia 2020, 11:35
Aktualizacja: 11:57
Autor: red
Wałbrzych: Ultrasonograf dla Hospicjum
Fot. użyczone
Księżna Lilli von Pless, żona księcia Bolko przekazała pod koniec roku hojny datek na rzecz hospicjum w Wałbrzychu. W ramach permanentnego projektu Princess Lilli’s Help, książęca rodzina Hochberg von Pless wspiera finansowo wałbrzyskie Hospicjum im. Św. Jana Pawła II. Z przekazanych środków zostanie sfinansowany zakup niezbędnego hospicjum ultrasonografu.

Odwiedziny w wałbrzyskim Hospicjum im. Św. Jana Pawła II są obowiązkowym punktem w programie dorocznej, książęcej wizyty po Śląsku. Ostatni raz księżna Marie Elisabeth von Pless (używająca imienia Lilli) spotkała się z zarządem, lekarzami i pacjentami placówki we wrześniu. Obostrzenia związane z pandemią sprawiły, że rozmowy z tymi ostatnimi odbyły się ze sporego dystansu.

Księżnej Lilli podczas wizyty towarzyszył córka baronówna Johanna Schenk von Stauffenberg i wnuczka Marie Stander. Wsparcie finansowe trafia do Wałbrzycha w ramach projektu Princess Lilli’s Help, który na terenie Polski koordynuje Fundacja Księżnej Daisy von Pless.
- Podczas każdej wizyty jestem pod ogromnym wrażeniem atmosfery panującej w Hospicjum w Wałbrzychu. Czuje się tutaj miłość i poświecenie do pacjentów. Także warunki są doskonałe. Nie mamy żadnych wątpliwości, że ta instytucja zasługuje na nasze wsparcie - wyjaśnia księżna Lilli von Pless.

Przewodnikiem księżnej podczas odwiedzin w Hospicjum była jego energiczna prezes Renata Wierzbicka -Jesteśmy bardzo wdzięczni księżnej Lilli i wszystkim pozostałym darczyńcom za ich okazane serce. Dzięki Pomocy Księżnej Lilli możemy w końcu zakupić bardzo nam potrzebny ultrasonograf– mówi prezes Hospicjum Renata Wierzbicka. Wałbrzyska placówka w hospicjum stacjonarnym opiekuję się obecnie 18 pacjentami. Prowadzi także opiekę w domach oraz sprawuje pieczę nad dziećmi, które straciły rodziców w wyniku przewlekłych chorób. W tym tygodniu jednostka ogłosiła jak co roku listę „Aniołów Hospicjum” gdzie przedstawiono 55 instytucji, firm i osób prywatnych które jej pomagają.
- Księżne von Pless, szczególnie Daisy i Ida zapisały swoją działalnością społeczną na ziemi wałbrzyskiej piękną kartę historii. Dziękujemy rodzinie książęcej za zaufanie i zaangażowanie do projektu Princess Lilli’s Help – wyjaśnia Mateusz Mykytyszyn, rzecznik prasowy Zamku Książ w Wałbrzychu i prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless.

Nie chce on zdradzić jaką kwotę przekazali w tym roku na rzecz hospicjum Hochbergowie, ale potwierdza, że przelew ostały wykonany w Euro i miał kilka zer.

Potrzebę prowadzenia dzielności charytatywnej na ziemi przodków wyraził i urzeczywistnił honorowy obywatel Wałbrzycha, Jego Książęca Wysokość Książe Bolko von Pless, hrabia von Hochberg i baron na Książu. Wynika ona z historycznych patronatów książęcych nad potrzebującymi. Zamieszkali w Monachium arystokraci reprezentuje rodzinę, która rezydowała na zamku Książ przez ponad 430 lat. Książe Bolko von Pless jest wnukiem księcia Jana Henryka XV von Hochberga i słynnej księżnej Daisy. Urodził się w 1936 roku w Monachium, a wczesne dzieciństwo spędził na zamku w Pszczynie. Księżna Lilli ( z domu Marie Elisabeth von Malaise) jest jego drugą żoną. W Niemczech prowadzi działalność charytatywną z ramienia Zakonu Rycerzy Maltańskich.

Twoja reakcja na artykuł?

17
77%
Cieszy
2
9%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group