Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Umowa na budowę ujęcia wody przy ul. Leśnej w Czarnym Borze podpisana

Środa, 30 lipca 2014, 6:25
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:40
Autor: opr.red.
REGION, Czarny Bór: Umowa na budowę ujęcia wody przy ul. Leśnej w Czarnym Borze podpisana
Fot. użyczone/www.czarny–bor.pl
Gmina Czarny Bór jest członkiem Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji, od którego zakupuje wodę niezbędną do obsługi mieszkańców gminy. Woda, dostarczana mieszkańcom, pochodzi z ujęć WZWiK w Gorzeszowie i Marciszowie oraz z ujęć gminnych w Grzędach, Czarnym Borze i Borównie.

Gmina miesięcznie kupuje ok. 11.000 m3 wody, a od trzech lat podejmowane są działania zmierzające do zwiększenia gminnych zasobów własnych wody, co w niedalekiej przyszłości spowoduje zmniejszenie ilości zakupywanej wody oraz częściowe uniezależnienie się od zewnętrznego dostawcy – mówi Adam Górecki, wójt gminy. Następstwem tych działań jest budowa ujęcia wody przy ul. Leśnej w Czarnym Borze. Umowa na realizację tej inwestycji została właśnie podpisana.

- W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego, Gmina Czarny Bór wybrała wykonawcę i zawarła umowę z firmą ROSMOSIS-Wawrzyniak Sp. z o.o. z Perzyc. Wartość zadania szacuje się na kwotę blisko 450.000,00 zł., a gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z UE w ramach PROW na lata 2007-2013. Planowany termin zakończenia prac upływa wiosną 2015 roku – mówi Adam Górecki, wójt gminy Czarny B

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group