Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2673
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Umowa na remont wieży podpisana

Piątek, 17 marca 2017, 10:17
Autor: red
REGION, Głuszyca: Umowa na remont wieży podpisana
Fot. UM Głuszyca
Dzięki dofinansowaniu przyznanemu Gminie Głuszyca ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych RPO WD 2014–2020, w bieżącym roku zostanie wykonany projekt pod nazwą „Udostępnienie turystyczne wieży kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głuszycy”.

Projekt realizowany jest na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Parafią a Gminą Głuszyca. Burmistrz Głuszycy Roman Głód podpisał umowę na remont wieży z Wałbrzyskim Konsorcjum Budowlanym Sp. z o.o. Zadanie zrealizowane będzie do grudnia 2017 r. Całkowita wartość projektu wynosi 955 986,53 zł, a pozyskana kwota dofinansowania to 812 588,55 zł.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności turystycznej zabytków w Gminie Głuszyca poprzez przystosowanie zabytkowej wieży Kościoła pw. NMP Królowej Polski do pełnienia funkcji wieży widokowej. W ramach zadania wykonane zostaną prace budowlane mające na celu odnowienie, zabezpieczenie i udostępnienie wieży kościelnej. Zainstalowane zostanie wyposażenie niezbędne do prowadzenia działalności turystycznej, odrestaurowana zostanie elewacja zewnętrzna wieży kościoła oraz jej wnętrza z remontem i częściową wymianą schodów.

Wieża wyposażona zostanie w tablice informujące o historii okolic, panoramy z opisem widocznych miejsc oraz stare ryciny i zdjęcia. Multimedialna sieć sensorowa umożliwi turystom pobranie na urządzenia przenośne informacji o obiekcie i o okolicy wraz z informacjami historycznymi. Z wieży podziwiać będzie można panoramę Głuszycy i okolic, a dzięki zainstalowaniu kamer bezprzewodowych obraz przekazywany będzie do Internetu.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group