Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 1505
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Unia Pracy pyta, ale nie uzyskuje odpowiedzi

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 29 grudnia 2011, 7:05
Aktualizacja: 11:14
Autor: RED
Fot. archiwum
Unia pracy zarzuca prezydentowi, że nie konsultuje decyzji ze społeczeństwem i organizacjami społeczno–politycznymi. W tej sprawie partia rozesłała list do mediów.

Jako zwolennicy demokracji i działalności wszelkich legalnych organizacji prezentujemy otrzymane pismo. Oto jego treść:

Wraz z życzeniami świąteczno-noworocznymi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej (popierany przez PO) „zafundował” mieszkańcom tego pogórniczego Miasta …. likwidację wielu szkół podstawowych i budżet na 2012 rok zakładający deficyt, bagatela…. 70 mln zł (po stronie przychodów:360 mln zł po stronie wydatków 430 mln zł).

Wałbrzyska Unia Pracy z zaniepokojeniem przyjęła fakt, że mimo przedwyborczych zapowiedzi pana Prezydenta Romana Szełemeja, iż jeżeli zostanie „szefem miasta” wszelkie istotne decyzje konsultował będzie ze społeczeństwem i funkcjonującymi w tym, 200 tysięcznym mieście organizacjami społeczno-politycznymi szybko zapomniał o składanych "przez się" deklaracjach.

W tej sprawie wałbrzyska UP w imieniu mieszkańców Wałbrzycha , którzy zwrócili się do Rady Miejskiej UP z wnioskami o włączenie się w społeczną inicjatywę, skierowała stosowne zapytania do przewodniczącej Rady Miejskiej Anny Marii Romańskiej (PO) oraz posłanek: Katarzyny Izabeli Mrzygłockiej (PO) oraz Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej (PO, przed uzyskaniem parlamentarnego mandatu przewodnicząca RM) .

Do chwili obecnej nie uzyskaliśmy żadnej odpowiedzi w tej jakże istotnej dla Miasta i Jego Mieszkańców sprawie.
Władzę w Wałbrzychu sprawuje koalicja PO/SLD (Prezydent Roman Szełemej-popierany przez PO/Zygmunt Nowaczyk SLD).

Rzecznik Prasowy
Unii Pracy
Marek Szewczyk

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~prawnik 29-12-2011 7:13
Debile, a wiecie, że prezydent nie musi tej sprawy z nikim konsultować? Jeśli to robi, to z dobrej woli.
~uczeń 2 29-12-2011 7:43
A co to jest Unia Pracy? Lub kto to jest?
~ 29-12-2011 7:43
Panie prawnik. Do pana kancelarii to bym sie nie wybral. Poza tym wladza jest dla ludu i przez lud wybrana i jego glos ma reprezentowac. Po to sa referenda aby tych co o tym zapomnieli odwolywac. Czasy monarchii absolutnej dawno sie skonczyly. Dyktatury upadaja. A u nas prosze...
~wyborca 29-12-2011 7:59
dobrą wolę to mieli wyborcy panie prawnik, ale ktoś tutaj najwyraźniej o tym zapomina
~benkmen 29-12-2011 8:44
"PRAWNIKU"- TWÓJ IDOL ŚP TOW.GOMUŁKA TEŻ NIE KONSULTOWAŁ NICZEGO Z NIKIM I OGŁASZAŁ "KORZYSTNE ZMIANY" WYJĄTKOWO PERFIDNIE PRZED ŚWIĘTAMI, W WYNIKU CZEGO DOPROWADZIŁ DO GRUDNIA 1970..SKUTKI TZW. NIE MUSIENIA SĄ NIEPRZEWIDYWALNE. NIECH SPRÓBUJE ZROBIĆ TAK SAMO NP. W KNESSECIE. Dziwi mnie jedno- co ma na myśli kadłubowa UP pisząc o jakimś dwustutysięcznym mieście .
~on 29-12-2011 9:10
jak by wladza byla dla wszystkich bo by byl jeden wielki haos.. poczekajmy jeszcze 3 lata i wtedy ocenimy prezydenta tzn jego dzialania podczas kadencji. w wiekszosci walbrzyszanie tylko narzekaja we wszystkim. wczoraj szedlem ulicami Wałbrzycha i 5 osob bez niczego rzuca butelki i papiery na trawe to jak ma sie cos zmienic?? mentalnosc to podstawa nastawcie sie pozytywnie do tgo miasta,kraju wtedy cos osiagniemy...pozdrawiam:)
~Jajacek 29-12-2011 9:25
Autorowi artykułu udało się sfotografować wszystkich TRZECH członków UP z Wałbrzycha. GRATULACJE DLA FOTOGRAFA !!!
~marcin 29-12-2011 9:35
A od kiedy to Wałbrzych ma 200 tys mieszkańców ? Jakiś boom demograficzny mi śmignął przed oczami ?
~Pelasia 29-12-2011 10:28
Pozdrowienia Benku! Miej się lepiej w 2012 !
~marcin 29-12-2011 14:05
Od dawna próbuje wytłumaczyć wielu osobom to co napisał niejaki "on". Szełemej ma bardzo wielu wrogów, dorobił się ich już będąc prezydentem, znam Go i wiedziałem, że tak będzie. Niestety w ciągu 6-mcy (tyle trwa jego mandat) nie da się zrobić wiele w mieście tak zaniedbanym i zadłużonym jak Wałbrzych. Od początku jego kadencji podkreślał, ża pracować musimy RAZEM. Tzn, drodzy ziomkowie, że Wy też. Nie wypuszczajcie piesków obsrywających chodniki, nie palcie na przystankach, nie rzucajcie petów pod nogi innym, butelki i puszki po browarze umieszczajcie w śmietnikach, dbajcie o obejścia przy swoich mieszkaniach, klatkach schodowych i podwórkach. I wierzcie mi, to nie wiele, a świat przez to będzie piękniejszy.
~wyborca 29-12-2011 14:07
Popieram to co mówi Unia Pracy i będę popierać. Mają 100 procentową rację. Nie wolno robić z wyborców wariatów. Przed wyborami prezydent obiecywał wałbrzyszanom, co chciał. Teraz, jak nim został, ma to samo społeczeństwo w dopie. No co o nim można sądzić? Na usprawiedliwienie to jedynie to, że nie miał pojęcia co obiecuje i czy to będzie możliwe. To i tak u mnie ma krechę. A tym jego obrońcom - to hurt w detal.
~do on 29-12-2011 16:12
Daj ludziom możliwość pracy i rozwoju za godne pieniądze w normalnym kraju. Wtedy nikt petów rzucał nie będzie, uwierz. Albo mało kto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group