Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3448
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Upodobał sobie jeden obiekt

Piątek, 11 marca 2022, 6:38
Autor: red
Wałbrzych: Upodobał sobie jeden obiekt
Fot. KMP Wałbrzych
22–letni mieszkaniec naszego miasta wpadł w miniony poniedziałek w ręce policjantów drugiego komisariatu. Mężczyzna na przestrzeni ostatnich tygodni wykorzystał okazję i z remontowanego obiektu handlowego na Sobięcinie dokonał kradzieży wartościowych przedmiotów i materiałów budowlanych.

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali ukrywającego się od dłuższego czasu 22-latka około godziny 16:00 przy ul. Kolejarskiej w Wałbrzychu. Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie, że od początku tego roku w tym samym miejscu podczas prowadzonych prac budowlanych dokonał trzech przestępstw.

Podejrzany najpierw 13 stycznia włamał się do obiektu i rozkradł elementy rusztowania, powodując straty w kwocie 1800 złotych. Następnie 4 lutego wrócił w to samo miejsce i po uszkodzeniu drzwi dostał się do wnętrza jednego z pomieszczeń, by zabrać z niego 28 wiaderek z tynkiem o łącznej wartości 4,5 tysiąca złotych. 13 lutego natomiast, przygotowując się do trzeciej nieudanej kradzieży, mężczyzna uszkodził sufit modułowy, rury hydrantowe oraz powierzchnię ścian. Wtedy to właściciel wycenił straty na blisko 6,5 tysiąca złotych.

Zatrzymany mężczyzna podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. 22-latek stanie teraz przed sądem. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
4
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group