Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3037
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uroczyste otwarcie Zakładu Endoskopii

Sobota, 3 lutego 2018, 13:50
Aktualizacja: Niedziela, 4 lutego 2018, 9:26
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Uroczyste otwarcie Zakładu Endoskopii
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Specjalistycznym Szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego na Piaskowej Górze odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego i doposażonego Zakładu Endoskopii Zabiegowej.

- Bardzo się cieszę, że udało się zrealizować kto wie czy nie najważniejszy, a na pewno bardzo istotny element programu poprawy opieki onkologicznej w regionie wałbrzyskim. Ten element jest finansowany w ramach programu RPO ze środków unijnych. Wartość całego projektu to około 12 milionów złotych. Zakupiliśmy sprzęt, który jest dedykowany opiece onkologicznej. Jako szpital złożyliśmy kilkanaście miesięcy temu wniosek o zakup sprzętu i całego oprzyrządowania, które poprawi znacząco opiekę onkologiczną w części i diagnostycznej i leczniczej. Chodzi o projekty na bloku operacyjnym, na endoskopii, na kardiologii, również w dziale histopatologii. Będziemy przez następne kilka miesięcy zapraszać specjalistów onkologów z różnych dziedzin. Dzisiaj mamy przyjemność po kilkumiesięcznej modernizacji otworzyć w nowej siedzibie czy w nowym miejscu Zakład Endoskopii Zabiegowej, który działa tu od kilkudziesięciu lat, natomiast ta nowa jakość, która wiąże się z zakupieniem sprzętu, daje możliwości wykonywania unikalnych zabiegów, których wykonywanie w regionie i w Polsce jest na początkowym etapie. My jesteśmy liderem - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

O szczegółach oddziału i jego znaczeniu dla pacjentów mówił natomiast dr Artur Raiter z Zakładu Endoskopii Zabiegowej:

- Zakład Endoskopii istnieje od 2002 roku a w tej nowej lokalizacji z nowoczesnym sprzętem, doposażony, od teraz. Wynika z tego większa możliwość diagnostyki, przyspieszenie diagnostyki, udoskonalenie jej, uszczegółowienie a także możliwości leczenia technikami mało inwazyjnymi. Zakład Endoskopii w tej lokalizacji wykonuje około 20 zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych dziennie. Zakład na stałe obsługuje dwóch lekarzy i dodatkowo czterech gościnnie. Są trzy sale zabiegowe, dwie mniejsze i jedna większa, lepiej wyposażona, na której możemy przeprowadzać dużo bardziej skomplikowane zabiegi. Mamy supernowoczesne urządzenia. Cieszymy się, że będziemy w stanie pomóc większej ilości pacjentów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group