Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2638
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Uroczyste wręczenie promes dla samorządów

Sobota, 15 lipca 2017, 6:43
Aktualizacja: 10:45
Autor: red
powiat wałbrzyski: Uroczyste wręczenie promes dla samorządów
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie, na którym Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazał promesy na realizację zadań mających na celu zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Na spotkaniu obecna była również Minister Elżbieta Witek, która podkreśliła, że wniosków złożonych przez samorządy jest tak dużo, że z uwagi na ograniczone możliwości finansowe, dofinansowanie może otrzymać jedynie część samorządów. Promesy MSWiA otrzymały 22 gminy i 3 powiaty. Największe dofinansowanie wśród powiatów i jedno z największych ze wszystkich samorządów otrzymał powiat wałbrzyski. Odbierający promesę Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura powiedział:
- Kolejny już raz powiat wałbrzyski otrzymał jedno z najwyższych dofinansowań, z czego jestem bardzo dumny. Jak już wspomniała Pani Minister Witek, wniosków o dofinansowanie składanych są ogromne ilości, dlatego trzeba być naprawdę skutecznym w działaniach, aby te środki otrzymać, co czynię ja wraz z moimi współpracownikami z Zarządu Powiatu i przy wsparciu pracowników naszego urzędu, za co im wszystkim z tego miejsca serdecznie dziękuję.

Podczas uroczystości Wojewoda wręczył promesy przedstawicielom 25 samorządów z Dolnego Śląska o łącznej wartości 12,371 mln złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group