Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4477
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uroczystości związane z rocznicą katastrofy smoleńskiej w Wałbrzychu

Poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 17:35
Aktualizacja: Środa, 17 kwietnia 2013, 7:34
Autor: Michalina
Wałbrzych: Uroczystości związane z rocznicą katastrofy smoleńskiej w Wałbrzychu
Fot. Michalina
14 kwietnia miały miejsce wałbrzyskie obchody trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej. O godzinie 15, w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w dzielnicy Podgórze odbyła się Msza Św. w intencji ofiar tragedii z 10 kwietnia 2010 roku i odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej to wydarzenie.

W uroczystościach wzięli udział między innymi przedstawiciele władz miasta oraz wałbrzyscy kapłani. Delegacje wałbrzyskich górników przybyły na Mszę Św. ze sztandarami. Ceremonii przewodniczył ksiądz Julian Źrałko- wygłosił także okolicznościowe kazanie. Na obchodach gościł również biskup Ignacy Dec- poświęcił tablicę upamiętniającą zarówno wydarzenia pod Smoleńskiem w 2010 roku, jak i te z Katynia 1940 roku, dokonał wpisu do pamiątkowej księgi, a następnie podziękował organizatorom uroczystości i wyraził swoją aprobatę dla działań księży pallotynów w parafii pw. św. Franciszka z Asyżu.

Uczestnicząca we Mszy Anna Zalewska- poseł na Sejm RP, odczytała list napisany specjalnie na tę okoliczność przez Jarosława Kaczyńskiego. Kilka słów powiedział także obecny w Wałbrzychu poseł Jacek Świat- mąż tragicznie zmarłej pod Smoleńskiem Aleksandry Natalli- Świat.

Inicjatorami i organizatorami uroczystości w trzecią rocznicę wydarzeń pod Smoleńskiem oraz fundatorami pamiątkowej tablicy (obok osób prywatnych z parafii i całego Wałbrzycha) byli członkowie Klubu Gazety Polskiej w Wałbrzychu, NSZZ Solidarność oraz Prawo i Sprawiedliwość ziemi wałbrzyskiej.
Obchody związane z rocznicą katastrofy smoleńskiej przypomniały wydarzenia sprzed trzech lat- wałbrzyszanie oddali cześć bohaterom, a poprzez poświęcenie pamiątkowej tablicy na zawsze zapisali tę tragedię w pamięci Polaków.

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group