Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5117
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Budapeszt: Urokliwy Budapeszt

Poniedziałek, 8 października 2012, 15:20
Aktualizacja: 15:32
Autor: opr.redakcja
Budapeszt: Urokliwy Budapeszt
Fot. red.
Budapeszt jest stolicą Węgier uważaną za jedno z najpiękniejszych europejskich miast. Leży nad Dunajem, który dzieli go na wyraźnie różniące się od siebie części – prawobrzeżną Budę, położoną na Wzgórzach Budeńskich i lewobrzeżny, nizinny Peszt.

Budapeszt jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc pod względem ilości wód termalnych. Tutejsze termy z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze turystów, zwłaszcza iż po kąpieli mogą się oni zrelaksować w licznych winiarniach.

W mieście funkcjonują cztery kąpieliska termalne. Ich wody zawierają lecznicze siarczany, chlorki wapnia i magnezu, fluor, sód, dwutlenek węgla, kwaśny węglan oraz niewielką ilość soli. Dzięki tym pierwiastkom są one wykorzystywane przy terapii takich schorzeń, jak nerwobóle, zwężenia żył, astma, przewlekłe nieżyty oskrzeli, choroby układu krążenia, układu ruchu, kręgosłupa lub stawów. Wspomagają również walkę z chorobami nerek, woreczka żółciowego czy układu trawiennego.

Wyspa Małgorzaty - Margit Sziget

Ta sztucznie utworzona w 1950 roku wyspa z (z trzech pomniejszych przy okazji regulacji Dunaju) jest bodaj najbardziej znanym miejscem wypoczynku Budapeszteńczyków. Ma 2,5 km długości, zajmuje 95,6 ha powierzchni, a w najszerszym miejscu jej szerokość wynosi 500 m.
Na wyspie znajduje się hotele, kluby i obiekty sportowe (boiska, korty tenisowe, kompleks basenów), restauracje, liczne tereny zielone ze ścieżkami rowerowymi oraz pięknymi trawnikami stanowiącymi idealne miejsce na piknik. Na wyspie można wypożyczyć kilkuosobowe riksze oraz rowery. Latem, w upalne dni, szczególnie zachęcamy do wybrania się do kompleksu basenów na otwartym powietrzu - Palatinus.

Rejs statkiem po Dunaju to najlepsza alternatywa dla rodzin z dziećmi. Duna Corsa oferuje rejs już za ok.3000 forintów za osobę dorosłą. Na pokładzie dostajemy bezprzewodowy odbiornik i w języku polskim poznajemy znajdujące się wzdłuż trasy przepływu zabytki.

Kolejnym ważnym i dosyć ciekawym miejscem do odwiedzenia jest niedaleko znajdująca się największa w Budapeszcie hala targowa oferująca wszystko co na Węgrzech najlepsze: alkohole, paprykę, salami,ludowe stroje(Centralna Hala Targowa.Peszt IX, Vámház krt 1-3.)

Warto więc wybrać się na wspaniałą wycieczkę do Budapesztu

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group