Wtorek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 2606
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Urząd Marszałkowski odpowiada

Sobota, 11 stycznia 2020, 10:44
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 stycznia 2020, 9:02
Autor: red
powiat wałbrzyski: Urząd Marszałkowski odpowiada
Fot. UMWD
Otrzymaliśmy oświadczenie Michała Nowakowskiego, rzecznika Marszałka Województwa Dolnośląskiego dotyczące drogi relacji Unisław Śląski–Głuszyca.

Zgodnie z prawem stanowionym przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego, pod koniec listopada 2019 roku podjęta została uchwała pozbawiająca z dniem 1 stycznia 2020 roku dawnej drogi wojewódzkiej nr 380 kategorii drogi wojewódzkiej. Droga ta w granicach powiatu wałbrzyskiego, na odcinku między Unisławiem Śląskim a Głuszycą od 1 stycznia 2020 roku stała się drogą kategorii powiatowej, a zarządcą drogi odpowiedzialnym za jej utrzymanie jest Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu. Samorząd Województwa oferował Starostwu wsparcie finansowe na wykonanie niezbędnych prac remontowych dla tego odcinka drogi, jednak Powiat Wałbrzyski nie skorzystał z pomocy.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei informowała wałbrzyskie Starostwo, że pełna dokumentacja dotycząca przekazanej drogi zostanie przekazana najpóźniej do końca stycznia 2020 roku. Jest to postępowanie zgodne z prawem oraz z zachowaniem wymaganych terminów, ale również z praktyką kaskadowego przekazywania dróg w całym kraju.

Zamknięcie odcinka drogi powiatowej między Rybnicą Leśną a Głuszycą jest wyłącznie decyzją Starosty Wałbrzyskiego, który takie działanie podejmuje z własnej woli i na własną odpowiedzialność. Zwracamy uwagę, że zamknięcie drogi miało miejsce bez zatwierdzenia zastępczej organizacji ruchu. Zamknięcie drogi można uznać za niezasadne i niezrozumiałe. Jest to działanie, które wyklucza komunikacyjnie mieszkańców okolicznych miejscowości. Natomiast, coraz liczniejsze wypowiedzi Pana Starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego pojawiające się m.in. w mediach społecznościowych uznajemy za absurdalne, nieeleganckie i szkalujące Samorząd Województwa Dolnośląskiego.

Samorząd Województwa zawsze postępuje zgodnie z prawem oraz otwarty jest na dialog, współpracę i porozumienie ze wszystkimi samorządami lokalnymi. Wierzymy, że Panu Staroście Wałbrzyskiemu nie brakuje profesjonalizmu, znajomości prawa oraz dobrej woli, aby możliwa była dobra współpraca między samorządami.

Z szacunkiem,

Michał Nowakowski

Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

17
59%
Cieszy
1
3%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
14%
Złości
5
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group