Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4164
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Uszkodziła oświetlenie

Poniedziałek, 29 marca 2021, 13:41
Aktualizacja: 13:43
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Uszkodziła oświetlenie
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego w miniony weekend zatrzymali w naszym regionie dziewięcioro kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Rekordzista – 55–latek – miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 30–latka natomiast doprowadziła do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

W sobotę około godziny 21:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu dokonali kontroli 37-letniego mężczyzny jadącego samochodem osobowym. Znajdował się on pod wpływem alkoholu, a badanie wykazało u niego 0,37 promila tej substancji w organizmie. Sprawcy wykroczenia policjanci odebrali podczas czynności prawo jazdy.

Tego samego dnia przed godziną 23:00 ci sami funkcjonariusze „drogówki” w Wałbrzychu, ale na ul. Niepodległości, zatrzymali innego kierującego samochodem osobowym. W tym przypadku wynik badania 32-letniego wałbrzyszanina to 0,85 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna w trakcie kontroli również utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

W tym samym czasie policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali natomiast na ul. Kościuszki w tej miejscowości 29-letniego boguszowianina. Badanie wykazało u kierującego rowerem 1,37 promila alkoholu w organizmie.

Blisko 2,33 promila wydmuchała mieszkanka powiatu świdnickiego zatrzymana przed północą na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu. Kobieta w wyniku upojenia alkoholowego doprowadziła do kolizji drogowej wjeżdżając w punkt oświetleniowy. Kierowany przez nią samochód trafił na parking strzeżony. Mundurowi odebrali 30-latce również prawo jazdy.

Niedziela to kolejni zatrzymani kierujący znajdujący się pod wpływem alkoholu. Przed godziną 10:00 policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy na ul. 1 Maja w Wałbrzychu kontrolowali 29-latka z powiatu kamiennogórskiego. Mężczyzna miał blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. I on utracił podczas wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności prawo jazdy.

Po godzinie 11:30 w ręce policjantów z Boguszowa-Gorc wpadł kompletnie pijany 54-latek. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego ledwo trzymał się na nogach, a miał 3,16 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcy przestępstwa prawo jazdy, a samochód mężczyzny trafił na parking strzeżony.

W tym samym czasie w Wałbrzychu patrol prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymał 54-letniego mieszkańca naszego miasta. W jego przypadku wynik badania to blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. I on utracił uprawnienia do kierowania pojazdami.

Dzisiaj po północy natomiast w ręce funkcjonariuszy ruchu drogowego wpadł pijany rowerzysta. Do kontroli doszło na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. Mężczyzna miał 1,34 promila alkoholu w organizmie.

Ci sami policjanci w trakcie pełnienia służby przed godziną 5:00 kontrolowali na ul. Wysockiego w Wałbrzychu jeszcze 47-letniego kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna w trakcie prowadzonych czynności wydmuchał 0,29 promila alkoholu. Policjanci także zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
5
63%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group