Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3919
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Utalentowany Marcel

Wtorek, 17 stycznia 2012, 10:51
Aktualizacja: 10:54
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Utalentowany Marcel
Fot. UM w Boguszowie–Gorcach
Uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie–Gorcach, Marcel Stachak, zakwalifikował się do udziału w projekcie „Szlifowanie diamentów – innowacyjnego programu wsparcia uczniów uzdolnionych w zakresie nauk matematycznych i przyrodniczych”.

Jest to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Edukacji Międzynarodowej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt wspiera Dziecięce Centrum Edukacji Uzupełniającej Intelekt z obwodu leningradzkiego.

Głównym celem projektu jest zwiększenie motywacji uczniów uzdolnionych do kontynuacji nauki na studiach wyższych na kierunkach matematyczno-przyrodniczych.

Marcel jest jednym z 40 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa dolnośląskiego, który uczestniczyć będzie w wykładach i warsztatach, rozwijających matematyczno-astronomiczne uzdolnienia. O każde miejsce w projekcie ubiegało się 8 uczniów.

Aby zakwalifikować się do projektu, Ewa Żuk - nauczycielka matematyki, musiała wypełnić z chłopcem wszystkie formularze, pomóc udokumentować wniosek i wystawić opinię. Chłopiec, dzięki wysokiej średniej ocen na świadectwie promocyjnym oraz zajmowanych wysokich lokatach w konkursach matematycznych i przyrodniczych, otrzymał szansę przystąpienia do testu predyspozycji składającego się z bardzo trudnych zadań z matematyki i astronomii, co było ostatecznym i najważniejszym kryterium kwalifikacji.

W ramach realizacji projektu Marcel weźmie udział w zajęciach astronomicznych o programie wykraczającym poza materiał szkolny, prowadzonych przez najlepszych dydaktyków, które obejmą 6 kilkudniowych sesji o łącznym wymiarze 240 godzin. Zajęcia odbywać się będą w laboratoriach i salach Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej, w planetarium, w siedzibie FEM oraz na platformie edukacyjnej. W godzinach popołudniowych uczniowie wezmą udział w imprezach kulturalnych (teatr, opera, koncerty). Sesyjny system nauki wspierany będzie nauczaniem zdalnym (e- learingiem).

Pierwsze zajęcia odbyły się w dniach 3-8 grudnia 2011 roku. Druga sesja już 18-22 lutego 2012 roku, a pozostałe zjazdy zaplanowano cyklicznie do czerwca 2013 roku.

To nie jedyne sukcesy Marcela w tym roku szkolnym. Chłopiec uzyskał maksymalny wynik w szkolnym etapie „zDolnegoŚlązaczka” i zdobył tytuł LAUREATA w międzypowiatowym konkursie interdyscyplinarnym dla uczniów klas szóstych - „BYĆ KIMŚ”.

Źródło: www.boguszow-gorce.pl

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group