Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4296
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Utrudnienia na Białym Kamieniu

Środa, 15 lipca 2020, 13:33
Aktualizacja: Piątek, 17 lipca 2020, 8:35
Autor: JAZ
Wałbrzych: Utrudnienia na Białym Kamieniu
Fot. JAZ
Rozpoczęły się prace remontowe nad ulicą Ratuszową, która odpowiada za dojazd do kompleksu Sportowo–Rekreacyjnego Aqua–Zdrój w Wałbrzychu.

Mowa tu 260-metrowym odcinku od skrzyżowania z ulicą Andersa do boisk piłkarskich.
- Remont ulicy Ratuszowej kontynuuje przygotowania terenów, które mają zostać przeznaczone na inwestycje mieszkaniowe – mówi prezydent Roman Szełemej.

W pobliżu ma powstać Osiedle pod Chełmcem. Trwają rozmowy z deweloperami, którzy chcą przeprowadzić inwestycję samodzielnie. Taki wariant zrzuca z miasta koszty budowy.
- Ulica jest również dojazdem do Aqua-Zdroju i przedszkola. W pobliżu jest również ulica Piasta, którą dopiero co wyremontowaliśmy – dodaje prezydent.

Prace remontowe będą podzielone na dwa etapy. W trakcie remontu nastąpią także utrudnienia w poruszaniu się. Od strony ulicy Andersa ma być zamknięte przejście. Pozwoli to na przeprowadzenie prac na niemal 90 procentach powierzchni jezdni. W trakcie pierwszego etapu prac zachowany będzie jednak dojazd do Aqua Zdroju. W późniejszym okresie dojazd do kompleksu ma być od strony ulicy Piasta. Zakres prac zakłada wymianę nawierzchni wraz z infrastrukturą podziemną. Koszt inwestycji kształtuje się na poziomie 1,2 miliona złotych. Połowa tej sumy została dofinansowana ze środków zewnętrznych. Prace zakończone zostaną w październiku bieżącego roku.

Twoja reakcja na artykuł?

10
67%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group