Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2650
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uważajmy na węże!

Środa, 30 sierpnia 2017, 12:40
Aktualizacja: 13:14
Autor: red
Wałbrzych: Uważajmy na węże!
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
W godzinach popołudniowych 25 sierpnia funkcjonariusze eko – patrolu wałbrzyskiej Straży Miejskiej usunęli węża z trawnika jednej z posesji przy ul. Makowej w Wałbrzychu. Zgłoszenie dotyczyło ponad metrowego gada.

W godzinach popołudniowych 25 sierpnia dyżurny Straż Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańców domu przy ulicy Makowej o pojawieniu się nieproszonego gościa. Według zgłaszających miała to być jadowita żmija zygzakowata. Na miejsce został wysłany eko - patrol. Po szybkiej i sprawnej akcji strażnicy uchwycili gada.

Po schwytaniu i umieszczeniu węża w specjalistycznym pojemniku transportowym, okazało się, że jest to dorosły osobnik zaskrońca zwyczajnego. Jak wiadomo nie jest to gatunek jadowity, lecz swoim wyglądem i rozmiarami może wzbudzić lęk. Strażnicy przetransportowali węża w rejon Książańskiego Parku Krajobrazowego, gdzie został wypuszczony w miejsce bezpieczne zarówno dla samego węża jak i dla ludzi.

Tak jak wcześniej wspomniano, zaskroniec zwyczajny jest to wąż niejadowity i znajduje się pod ścisłą ochroną. W przypadku pojawienia się tego gada w pobliżu naszych domostw, nie należy go łapać ani drażnić. W miarę możliwości należy umożliwić mu ucieczkę lub zadzwonić po Straż Miejską, która udzieli pomocy w granicach swoich możliwości.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group