Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6406
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Uzdolniona plastycznie

Środa, 20 września 2023, 9:33
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Uzdolniona plastycznie
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Uzdolniona uczennica szczawieńskiego „Ceramika” z niezwykłą nagrodą.

NAGRODA - wyjazd do Brukseli dla uzdolnionej uczennicy Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju – Kamili Olczyk. W roku szkolnym 2022/2023 uczennica szczawieńskiego „Ceramika” Kamila Olczyk z obecnej klasy 4 Liceum Ogólnokształcącego o profilu artystycznym wzięła udział w XXIII edycji Konkursu Plastycznego: „Mój dom, moje miasto, moja Ojczyzna” organizowanego z okazji Święta Narodowego 11 Listopada. Laureatka konkursu otrzymała wyjątkową nagrodę - wyjazd do Brukseli.

Organizatorami konkursu byli: Międzyregionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” oraz Zarząd Regionu NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Dolny Śląsk.

Ekspedycja odbyła się 5 lipca 2023 roku i trwała 3 dni. Uczennica odwiedziła Europejski Parlament, zwiedzając główną salę obrad. Uczestniczyła we wspólnej kolacji w Colmar Groot-Bijgaarden wraz z panią europoseł Beatą Kempą. Kamila zwiedziła piękną stolicę Belgii, zapoznała się z zabytkowymi kościołami, zamkami, pałacami, a także popularnym w Brukseli Pchlim Targiem przy Jeu de Balle. W ostatnim dniu pobytu został zorganizowany wyjazd do Antwerpii, gdzie mogła zapoznać się z ciekawą historią miasta położonego nad Skaldą.

Opiekunem artystycznym Kamili od pierwszej klasy jest nauczycielka plastyki i historii sztuki w ZS w Szczawnie-Zdroju Beata Wilczewska.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group