Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5175
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Używki na porządku dziennym

Poniedziałek, 28 marca 2022, 7:19
Aktualizacja: 12:21
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Używki na porządku dziennym
Fot. KMP Wałbrzych
Tylko od czwartkowego do niedzielnego wieczora policjanci z Wałbrzycha zatrzymali aż osiem osób, które były w posiadaniu środków psychotropowych oraz odurzających. Łącznie spora ilość, bo ponad 500 porcji handlowych amfetaminy oraz marihuany, nie trafi na czarny rynek.

W czwartkowy wieczór policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy udali się na działania do Jedliny-Zdroju. W jednym z mieszkań w tej miejscowości zatrzymali dwie osoby. 19-letnia kobieta posiadała przy sobie niewielkie ilości amfetaminy. 22-latek natomiast w jednym z pokoi oraz w piwnicy ukrywał większe ilości zabronionych prawem używek. W tym przypadku policjanci zabezpieczyli środki psychotropowe w postaci amfetaminy, a także środki odurzające w postaci marihuany, z których można było wykonać łącznie 485 porcji handlowych tych narkotyków.

W piątkowy wieczór w ręce mundurowych wpadły kolejne trzy osoby. Przed godziną 19:00 na jednej z ulicy Piaskowej Góry przez funkcjonariuszy pierwszego komisariatu zatrzymani zostali 21 oraz 26-latek. Obaj posiadali przy sobie amfetaminę. Około godziny 21:00 natomiast policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedną z posesji w Dziećmorowicach. To właśnie tam z marihuaną wpadł 28-latek.

Niedzielny wieczór to następne trzy zatrzymania. Tym razem przed godziną 22:00 inni policjanci ogniwa wywiadowczego patrolowali jedną z głównych ulic Białego Kamienia. To właśnie tam zauważyli dwie osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. Podczas wykonanych czynności mundurowi znaleźli przy 25-letniej wałbrzyszance marihuanę, a przy 39-letnim wałbrzyszaninie amfetaminę. Po godzinie 23:00 natomiast ci sami funkcjonariusze udali się na Stary Zdrój. W ich ręce wpadł 22-latek. Młody wałbrzyszanin również miał przy sobie marihuanę.

Wszyscy podejrzani staną przed sądem. Jeden z mężczyzn – 22-latek - odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy i marihuany, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Objęty został także dozorem policyjnym. Pozostali podejrzani za przestępstwa narkotykowe mogą trafić za kraty więzienia na 3 lata.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group