Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4725
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: V Targi Edukacyjne w Gimnazjum w Głuszycy

Sobota, 30 marca 2013, 6:17
Aktualizacja: 8:19
Autor: opr.red.
REGION, Głuszyca: V Targi Edukacyjne w Gimnazjum w Głuszycy
Fot. użyczone
Jak zaplanować swoją przyszłość i edukację? Jaką szkołę wybrać, aby mieć dobrą pracę? To pytania nurtujące uczniów klas trzecich gimnazjów. Odpowiedzią na te pytania są Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w Gimnazjum w Głuszycy, które odbywają się cyklicznie od kilku lat.

Tym razem było to już piąte spotkanie szkół średnich i zawodowych z gimnazjalistami.

27 marca do głuszyckiej szkoły zawitało 13 przedstawicieli szkół z powiatu wałbrzyskiego, kłodzkiego i świdnickiego. Tak więc widać, iż targi cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Organizacją imprezy zajęli się głuszyccy gimnazjaliści przy wsparciu nauczycieli oraz dyrekcji. 40-osobowa grupa młodzieży pod opieką Agnieszki Dobosz i Bożeny Wardawy czuwała nad sprawną organizacją targów.

Dyrektor głuszyckiego gimnazjum Ewa Dorosz witała zaproszonych gości, dziękując jednocześnie za zaangażowanie i kreatywność wszystkich uczestników targów. Swoją obecnością podczas uroczystego otwarcia zaszczycili imprezę: wiceburmistrz Elżbieta Rembiszewska -Zibrow, Naczelnik Wydziału Oświaty w Urzędzie Gminy Głuszyca Urszula Zaleska.

Gimnazjaliści z Głuszycy, Walimia oraz Jedliny Zdroju mogli uzyskać na targach wszystkie istotne informacje, aby już niedługo dokonać trafnego wyboru szkoły średniej. Takie spotkania to doskonała okazja do tego, aby każda ze szkół mogła zaprezentować swoją ofertę edukacyjną i pozyskać jak największą liczbę przyszłych uczniów. Targi, jak co roku, spełniły swoje zadanie, a organizatorzy spisali się wzorowo. Warto pochwalić bardzo dobrą organizację i niezwykłą gościnność uczniów i nauczycieli Gimnazjum w Głuszycy.
- Jak zwykle czuliśmy się tutaj jak u siebie w domu. Serdeczność i chęć do pomocy okazywano nam na każdym kroku - twierdzą uczestnicy targów. - Zawsze kiedy tu przyjeżdżamy, możemy liczyć na profesjonalną obsługę i miłą atmosferę. Z przyjemnością wrócimy tu za rok.

Targi edukacyjne to przede wszystkim: promocja gminy i szkoły w powiecie oraz prezentacja ofert edukacyjnych dla gimnazjalistów. Organizatorom zależy na tym, aby gimnazjaliści biorąc udział w takich targach, potrafili zaplanować swoją przyszłość i nauczyć się samorządności. Młodzież uzyskała ważne i praktyczne informacje, w efekcie których lepiej dokona wyboru przyszłej szkoły na poziomie ponadgimnazjalnym.
- Jesteśmy zdania, iż wszystko, co przyniesie korzyści naszym gimnazjalistom, pomoże im w zaplanowaniu swojej kariery, warte jest poświęcenia naszej pracy. Dlatego też współpraca z uczniami przy organizacji targów to czysta przyjemność, która przynosi wymierne efekty - nasi uczniowie doskonale potrafią odnaleźć się w szkołach ponadgimnazjalnych - podsumowała tegoroczne targi dyrektor Gimnazjum Publicznego w Głuszycy Ewa Dorosz.

Ofertę edukacyjną przedstawili: ZS w Głuszycy , ZS nr 2 w Wałbrzychu, III Liceum Ogólnokształcące w Wałbrzychu, ZS nr 4 w Wałbrzychu, ZS nr 5 w Wałbrzychu, ZS nr 7 w Wałbrzychu, Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu , Zespół Szkół Techniczno-Budowlanych w Wałbrzychu, ZS w Szczawnie Zdroju, ZS Bożków, Rzemieślnicza ZSZ w Wałbrzychu, ZS Rolnicze Centrum KU w Mokrzeszowie, ZS Turystyczno-Hotelarskich w Świdnicy oraz firmy wspierające edukację: Akademia Umiejętności Matematycznych oraz Biuro Turystyki Młodzieżowej ATAS specjalizujące się w organizacji wyjazdów na kursy językowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group