Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4059
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: VII edycja konkursu grantowego Funduszu Toyoty rozstrzygnięta

Środa, 22 lutego 2017, 6:37
Aktualizacja: 7:51
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: VII edycja konkursu grantowego Funduszu Toyoty rozstrzygnięta
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Zespole Szkół nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera przy ulicy Ogrodowej w Wałbrzychu odbyło się uroczyste wręczenie grantów laureatom VII edycji konkursu grantowego Funduszu Toyoty – "Dobre pomysły zmieniają nasz świat".

- To już VII edycja, której główną ideą jest to, żeby wspierać projekty małej rewitalizacji, żeby uczynić nasze miejsce zamieszkania bardziej przyjaznym, lepszym do wypoczynku, do ruchu. W ciągu wszystkich edycji zostało wykonanych kilkadziesiąt projektów. W tym roku będziemy dotować kolejnych pięć projektów. Cieszymy się, że są to projekty coraz bardziej skomplikowane, coraz bardziej zaawansowane. Zwiększyliśmy kwotę dotacji z 60 do 80 tysięcy a jeden projekt może otrzymać dotację do 20 tysięcy złotych. Za te pieniądze można już realizować bardzo ciekawe pomysły. Zwiększenie dotacji możliwe między innymi dzięki temu, że naszym firmom współpracującym, naszym gościom odwiedzającym fabrykę Toyoty zaproponowaliśmy, że podzielimy się naszą wiedzą, naszym doświadczeniem, ale staramy się ich prosić, żeby w związku z tym wpłacali pewne środki na Fundusz Toyoty. Tym sposobem zapraszając gości do naszej fabryki mamy możliwość wspierania lokalnej społeczności - powiedział Grzegorz Górski - Toyota Motor Manufacturing Poland.

Fundusz Toyoty od lat wspiera oryginalne i ciekawe pomysły dotyczące ekologii i promocji zdrowego stylu życia, które zakładają trwałą zmianę w otoczeniu i są realizowane w powiecie wałbrzyskim. W corocznym konkursie grantowym udział mogą wziąć organizacje non-profit takie jak fundacje, stowarzyszenia, szkoły, wyższe uczelnie, kluby sportowe czy wspólnoty samorządowe. W VII edycji konkursu całkowita pula środków do rozdysponowania wyniosła przeszło 80 tysięcy złotych. Na konkurs wpłynęło 11 wniosków. Komisja postanowiła udzielić wsparcia pięciu z nich.

- Pomysły są bardzo różnorodne, zaczynając od pola do minigolfa - jeśli weźmiemy pod uwagę, że tematem jest aktywność młodych ludzi, ale również aktywność seniorów, integracja międzypokoleniowa, to spędzanie w ten sposób czasu razem jest tematem jak najbardziej innowacyjnym. Jest ekologiczna czytelnia - bardzo ciekawy temat: w różnych miejscach w Szczawnie w parku będą postawione ławki i szafki a w szafkach książki, które można wyciągnąć, poczytać. Jest stacja meteorologiczna do przepowiadania pogody i przewidywania różnych kataklizmów, deszczu, śniegu, zawiei. Jest laboratorium na świeżym powietrzu i ścieżka tematyczna dotycząca ziół, gdzie przy okazji spędzania miło czasu można się uczyć o ziołach, ich zastosowaniu i sposobach wykorzystania - tak o projektach mówił Grzegorz Kruszyński, Fundacja Edukacji Europejskiej - Koordynator Funduszu.

Najwyżej oceniony został projekt "Pole do minigolfa", zgłoszony przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 6 w Boguszowie-Gorcach. Projekt uzyskał ocenę 380 punktów i został dofinansowany kwotą 19 176 zł. Na miejscu drugim, uzyskując 375 punktów, znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna Szczawno Zdrój ze swoim projektem "Czytam bez zadyszki!- ekologiczna czytelnia”, który otrzymał dotację w wysokości 18 800 zł. Miejsce trzecie z liczbą 310 punktów zajęła Fundacja Jawor i dofinansowany kwotą 14 000 zł. projekt Głuszycka Pogodynka”. Czwarte miejsce to Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu - 300 punktów i projekt „Terenowe laboratorium przyrodnicze Jestem częścią przyrody”, dofinansowany kwotą 17 904 zł. Miejsce piąte zajęła Gminna Biblioteka Publiczna Stare Bogaczowice, uzyskując 255 punktów za dofinansowany kwotą 10 120 zł. projekt „Eko – ścieżka wokół ziół”.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group