Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 5878
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Dziećmorowice: VIII Festiwal Sera 2014

Sobota, 16 sierpnia 2014, 17:00
Aktualizacja: 23:17
Autor: Ina/www.walim.pl
REGION, Dziećmorowice: VIII Festiwal Sera 2014
Fot. PaulinA.S
15 sierpnia przed Karczmą Góralską w Dziećmorowicach spotkali się wielbiciele serów, gdyż odbyła się tam ósma edycja Festiwalu Sera. Organizatorem imprezy była Gmina Walim wraz z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu oraz Karczmą Góralską.

Tegoroczna edycja festiwalu przygotowana została w klimatach francuskich. Nie zabrakło konkursów kulinarnych, atrakcji dla dzieci ani oprawy muzycznej. Każdy mógł także spróbować przygotowanych specjałów, a było ich naprawdę wiele. Co więcej – uczestnicy mogli również kupić ulubione rodzaje.

- Duża różnorodność i doskonałe smaki – oceniali przybyli goście. – Świetna atmosfera.

Impreza zorganizowana została przez Centrum Kultury i Turystyki przy współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego oraz posłanki Katarzyny Mrzygłockiej.

***

Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Kazimierz Plocke wraz z Wicewojewodą Ewą Mańkowską, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, wręczyli medale „zasłużeni dla rolnictwa” Pani Mariannie Gałkowskiej, Stanisławowi Podwińskiemu oraz Piotrowi Ruchała.

Tegoroczny Festiwal obfitował w znakomite sery i potrawy z sera, bo też taka jest jego rola, Odbyły się też, jak co roku, dwa konkursy – na najlepszy ser i najlepszą potrawę z sera. Jury nie miało łatwego zadania w wyborze najlepszej potrawy, dlatego też wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody, a Pani Stanisława Ryl z Zagórza Śląskiego za zajęcie I miejsca w konkursie na najlepsza potrawę otrzymała bon od Wójta Gminy Walim na kwotę 2.000,00 zł z przeznaczeniem na wyjazd turystyczny.

źródło: www.walim.pl

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group