• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 17:42
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3387
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

W bagażniku porzuconego pojazdu był m.in. pistolet

Wiadomości: Wałbrzych/REGION
Wtorek, 31 lipca 2018, 12:31
Aktualizacja: 14:04
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w poprzedni wtorek zatrzymali 29–letniego mężczyznę, który dzień wcześniej nie zatrzymał się w Jedlinie–Zdroju na ul. Kłodzkiej funkcjonariuszom ruchu drogowego do kontroli drogowej, a następnie na drodze leśnej w miejscowości Michałkowa porzucił swój pojazd i uciekł. W zabezpieczonym samochodzie mundurowi ujawnili między innymi noszący ślady przerabiania pistolet oraz jedną sztukę amunicji.

W poprzedni poniedziałek policjanci "drogówki" pełniąc służbę na ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju zauważyli jadącego samochodem osobowym kierującego, który mógł nie mieć uprawnień do kierowania pojazdami. Kiedy próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna rozpoczął ucieczkę swoim pojazdem zakończoną porzuceniem uszkodzonego samochodu dopiero w miejscowości Michałkowa.

Sam pojazd trafił już na parking strzeżony. W trakcie jego oględzin funkcjonariusze znaleźli w bagażniku między innymi broń, którą zbada teraz biegły balistyk. Zidentyfikuje on jaki to jest rodzaj pistoletu oraz wskaże jego cechy użytkowe, a także czy nie został on użyty do popełnienia przestępstw na terenie kraju.

W poszukiwania kierującego, który zbiegł z miejsca zdarzenia, od początku działań włączyli się policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy. Praca operacyjna przyniosła efekt następnego dnia, we wtorek. 29-letni mieszkaniec naszego miasta został zatrzymany przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu.

Mężczyzna może trafić trafić za kraty więzienia na 5 lat, gdyż kierował samochodem pomimo wydanego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania pojazdami, nie zatrzymał samochodu i kontynuował jazdę pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu. Policjanci poczekają także na ekspertyzę znalezionego w wyniku czynności procesowych pistoletu. Wtedy lista zarzutów może zostać rozszerzona.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group