Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3391
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: W Bibliotece rozmawiano o Meksyku

Czwartek, 14 marca 2013, 10:30
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: W Bibliotece rozmawiano o Meksyku
Fot. Robert Bajek
12 marca w Bibliotece na Piaskowej Górze w Wałbrzychu odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Podróże naszych czytelników”. Tym razem tematem spotkania był Meksyk.

Licznie zebrani słuchacze mogli się dowiedzieć jak wyglądał Meksyk w czasach prekolumbijskich, jakie plemiona go zamieszkiwały, jakie cywilizacje tworzyły, jak wyglądało ich życie, zwyczaje, kultura. Następnie zebrani poznali historię hiszpańskiego podboju Meksyku i jego konsekwencji. Po dokładnym omówieniu historii przyszedł czas na opisanie współczesnego Meksyku – kraju będącego obecnie turystyczną oazą USA. Referatowi towarzyszył pokaz zdjęć z podróży do Meksyku a każde zdjęcie przedstawiające krajobrazy, miasta, zabytki, budowle, ludzi zostało dokładnie omówione.

Cykl spotkań „Podróże naszych czytelników” zainicjowany przez Bibliotekę na Piaskowej Górze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczą licznie przybywający na nie słuchacze. Biblioteka już teraz zaprasza na kolejne spotkanie i prezentację kolejnego kraju, widzianego oczami czytelników.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group