Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2892
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

W biedaszybach zasypało człowieka

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 23 maja 2010, 9:38
Aktualizacja: 13:34
Autor: red
Na wałbrzyskich biedaszybach wciąż pracuje około 100 osób
Fot. red
Do kolejnego wypadku doszło na wałbrzyskich biedaszybach. Zasypany został 48–letni mężczyzna. Ekipom ratowniczym udało się wyciągnąć poszkodowanego spod zwałów ziemi.

Do zdarzenia doszło na wciąż funkcjonującym biedaszybie przy ulicy Sportowej w dzielnicy Sobięcin.

Zasypany został 48-latek, który wydobywał węgiel w tym miejscu nie po raz pierwszy. Policja i pogotowie ratunkowe dowiedziały się o fakcie zawalenia się urobiska od kolegi zasypanego kopacza. Akcja ratunkowa trwała około trzech godzin. Jak wynika z informacji uzyskanych od ratowników, mężczyzna znajdował się kilkanaście metrów od wejścia do biedaszybu. Mężczyzna pracował w tym rejonie z dwoma innymi kolegami, którym udało się w porę uciec. 48-latek nie zdążył wyjść zanim ziemia się zawaliła. W trakcie prowadzenia akcji ratunkowej ratownicy stale utrzymywali kontakt z zasypanym mężczyzną. Po wyciągnięciu 48-latka spod zwałów ziemi, okazało się, że odniósł on obrażenia ciała w postaci ogólnych potłuczeń i został przewieziony do szpitala, gdzie przejdzie szczegółowe badania, które dopiero wykażą czy poszkodowany nie doznał innych obrażeń ciała.

Jak wynika ze statystyk Straży Miejskiej w Wałbrzychu, w naszym mieście wciąż funkcjonuje co najmniej kilkanaście biedaszybów, w których wciąż pracuje około 100 osób.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group