Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5060
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: W Czarnym Borze chcą produkować asfalt

Poniedziałek, 4 lipca 2011, 10:57
Aktualizacja: 19:26
Autor: Sven
REGION, Czarny Bór: W Czarnym Borze chcą produkować asfalt
Fot. użyczone
Otrzymaliśmy pismo, w którym część radnych Gminy Czarny Bór wyraża zaniepokojenie koncepcją zmiany kwalifikacji niektórych działek położonych na obszarze miejscowości.

Klub Radnych Jarosław Buzarewicza w Radzie Gminy Czarny Bór sprzeciwia się budowie otaczarni asfaltu w Czarnym Borze. Złożył uwagi do planu zagospodarowania przestrzennego, który wkrótce zostanie poddany pod głosowanie Rady Gminy.

Podobne uwagi zgłosiło przeszło 100 mieszkańców Czarnego Boru, którzy nie godzą się z lokalizacją otaczarni w sąsiedztwie ul. Kolejowej i osiedla domów jednorodzinnych.

- Mamy nadzieję, że wójt będzie konsekwentny i nie zmieni zdania. Oczekujemy, że zgodnie z tym, co powiedział na posiedzeniu połączonych komisji Rady Gminy, kontrowersyjne tereny wyłączy z planu - mówi radny Jarosław Buzarewicz.

W piśmie, które radni skierowali do wójta nie zgadzają się także z przekwalifikowaniem dwóch działek na działki przemysłowe. Dalej radni piszą: „Nie zgadzamy się z taką kwalifikacją, albowiem w przypadku uruchomienia na tych działkach przemysłu, zwłaszcza ciężkiego, powstaną uciążliwości, które odczują mieszkańcy nie tylko zlokalizowanego w pobliżu osiedla domów jednorodzinnych i ulicy Wesołej, ale całej miejscowości Czarny Bór oraz Grząd, Borówna, Witkowa i Gorc. Obie działki znajdują się w sąsiedztwie lasu, który przez już prowadzoną w pobliżu działalnością ulega nieodwracalnemu zniszczeniu. W związku z powyższym wnosimy o:
- utrzymanie dotychczasowego statusu działek – rolnych”.

Poniżej widnieje sześć podpisów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group