Środa, 17 czerwca
25°C Jelenia Góra

W czasie świąt było spokojnie na naszych drogach

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Okres Świąt Bożego Narodzenia w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim w tym roku minął spokojnie. Od 22 do 26 grudnia na drogach doszło do 21 kolizji i 1 wypadku drogowego. Policjanci interweniowali w 369 przypadkach zakłócania ładu i porządku publicznego.

Od 22 do 26 grudnia 2017 roku wałbrzyscy policjanci prowadzili działania wzmożone pod kryptonimem "Boże Narodzenie 2017". W tym czasie na drogach powiatu wałbrzyskiego doszło do 21 kolizji oraz 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 3 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze pełniący służbę na drodze w szczególną uwagę zwracali m.in. na:

• prędkość,rn• stan trzeźwości kierujących,rn• stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa oraz sposób przewożenia dzieci,rn• stan techniczny pojazdów,rn• stosowanie elementów odblaskowych przez pieszych.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka