Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 4212
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój/Jedlina-Zdrój: W czyje ręce pójdzie uzdrowisko?

Środa, 1 września 2010, 20:28
Aktualizacja: 21:32
Autor: PAW
REGION, Szczawno-Zdrój/Jedlina-Zdrój: W czyje ręce pójdzie uzdrowisko?
Wkrótce uzdrowisko pójdzie w prywatne ręce
Fot. red
Próby sprywatyzowania uzdrowiska „Szczawno–Jedlina S.A.” nie ustają. Wprawdzie dotychczas Ministerstwo Skarbu Państwa nie znalazło odpowiedniej firmy, która chciałaby zapłacić oczekiwaną sumę za uzdrowisko, ale jest szansa, że już wkrótce uzdrowisko zostanie sprywatyzowane.

Przypomnijmy, że Ministerstwo Skarbu Państwa podjęło decyzję o sprywatyzowaniu uzdrowiska „Szczawno-Jedlina S.A.”. Fachowcy uważali, że lepszym rozwiązaniem byłoby podzielenie uzdrowiska na dwa odrębne w Szczawnie-Zdroju i Jedlinie-Zdroju i dopiero później miałaby nastąpić prywatyzacja.

Poprzednio ogłaszane przetargi nie przyniosły rezultatu. Wprawdzie były chętne firmy na zakup uzdrowisk, ale ostatecznie Ministerstwo Skarbu Państwa nie doszło do porozumienia z żadną z nich. Dlatego zaszła konieczność ogłoszenia kolejnego przetargu. Wpłynęło pięć ofert. Zainteresowane kupnem są: KGHM TFI blisko związana z KGHM Polska Miedź, Polskie Centrum Zdrowia we Wrocławiu, BLJ Konsulting Polska, EMC Instytut Medyczny Wrocław oraz PPH Wadex.

W tej chwili Ministerstwo Skarbu Państwa przegląda oferty i analizuje ich mocne i słabe strony. Później przyjdzie czas na negocjacje z poszczególnymi firmami. Pewne jest, że cała procedura przeciągnie się w czasie, a to oznacza, że umowa kupna-sprzedaży może zostać podpisana z nowym właścicielem dopiero pod koniec tego roku.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group